Festivallerin sesi ‘Çocuk Korosu’ olacak

Buca Belediyesi, çocukların gelişim ve eğitimlerine yetenekleri doğrultusunda katkıda bulunmak amacıyla ‘Çocuk Korosu’ kurdu. 8 – 12 yaş arası çocuklardan oluşturulacak koro için kayıtlar 5 Şubat’a kadar sürecek. 30 kişiden oluşacak ‘Çocuk Korosu’ Buca’da festival ve kutlamalarda sahne alarak, etkinliklere renk katacak. Koroda yer almak isteyenler nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile Buca Belediyesi Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’ne başvuru yapabilir.

BELEDİYE 28.01.2016, 10:41 28.01.2016, 10:41
Festivallerin sesi ‘Çocuk Korosu’ olacak

İlçede yaşayan çocukları sanat etkinliklerine yönlendirmek ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için kemandan gitara, baleden bağlamaya kadar birçok ücretsiz kursa ev sahipliği yapan Buca Belediyesi, kurslarına yenisi ekledi. Çocukların yeteneklerini geliştirmeyi, nota, ses ve ritim dersleriyle onları doğru yönlendirmeyi ve bir arada müzik yapma becerisi kazanmalarını hedefleyen Belediye, ‘Çocuk Korosu’ kursu açtı. 8 – 12 yaş arası çocukların yer alacağı koronun kurs kayıtları 5 Şubat’ta sona erecek. 13 Şubat’ta başlayacak kursta 30 Bucalı minik yer alacak. Çocuklar, İsmet Tezcan eğitmenliğinde haftada 2 saat eğitim alacak. Güzel Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek eğitimlerde çocuklar sevgi ve dostluk üzerine yazılmış şarkılar ile çocuk şarkıları öğrenecek.

Çocukların sanatsal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan koroda yer alacak 30 minik, ilçede yapılacak festival ve kutlamalar ile sanatsal ve kültürel etkinliklere ses ve renk katacak.

Koroda yer almak isteyenler nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile Buca Belediyesi Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’ne başvuru yapabilir veya (0232) 420 82 80 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler.

""

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?