Eşrefpaşa'nın süper santralcileri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nin santralinde görev yapan iki görme engelli personel Ahmet Alkan ve Hasan Şatay, hafızalarında tuttukları binlerce telefon numarasıyla bilgisayarlara meydan okuyor.

BELEDİYE 04.02.2016, 12:49 04.02.2016, 12:24
Eşrefpaşa'nın süper santralcileri

Eşrefpaşa Hastanesi'nin santralinde telefonlara bakan iki görme engelli personel, Ahmet Alkan (41) ve Hasan Şatay (22), gözlerinin eksikliğini kulakları ve son derece güçlü hafızalarıyla telafi ediyor.

Her ikisi de binlerce telefon numarasını hafızasında tutabilen iki santralciden daha kıdemli olan Ahmet Alkan, 17 yıldır aynı birimde çalışıyor. Telefonda bir kez görüştüğü kişinin sesini bir daha unutmayan Ahmet Alkan, herhangi bir telefon numarasını sadece bir kez işitince ezberleyebiliyor. Alkan, 81 ilin telefon kodlarını da ezbere biliyor. Kendine Ahmet ağabeyini örnek alan genç santralci Hasan Şatay ise aynı zamanda iyi bir sporcu. Görme engelliler futbol milli takımının yıldız oyuncusu Hasan, öğrenim hayatına ise Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde devam ediyor.
 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?