ESHOT’larda büfeler yerine bozuk paralı makine: 80 işçi işsiz kalacak!

Yaklaşık 30 yıl önce ESHOT çalışanları tarafından kurulan ve personele hizmet veren İZYUK’a verilen yer tahsisi kaldırıldı; 80 işçi işsiz, 3700 personel hizmetsiz kalacak.

BELEDİYE 28.09.2017, 15:36 28.09.2017, 15:43
ESHOT’larda büfeler yerine bozuk paralı makine: 80 işçi işsiz kalacak!

ÜMİT KARTAL / İZ GAZETE – Yaklaşık 30 yıldır ESHOT personeline hizmet veren Sınırlı Sorumlu İZYUK Tüketim Kooperatifi’ne tahsis edilen yerlerin boşaltılması istendi. ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazı ile bildirilen karar sonrasında, 30 yıllık kooperatif işlevsiz, 80 işçi işsiz, 3700 ESHOT personeli ise hizmetsiz kalmış olacak.

İZYUK Tüketim Kooperatifi, ESHOT’a bağlı atölyeler, garajlar ve son duraklarda, başta şoförler olmak üzere, 3700 personele çay, su, kahvaltı gibi büfe hizmeti sunuyordu. ESHOT Genel Müdürlüğü’nden kooperatife gönderilen yazıda, İZYUK’tan boşaltılan yerlerin belediye şirketlerinden GRAND Plaza’ya tahsis edileceği ifade edilse de, boşalan noktalara çay makineleri konulması ESHOT personelini huzursuz etti. Keza, çay makinelerinin 3700 personelin gıda ihtiyacını karşılaması teknik olarak da mümkün görünmüyor.

ESHOT İŞÇİSİ MAĞDUR

Konuya dair gazetemize ulaşan işçiler, özellikle mesai başlangıcında, sabah saatlerinde çay içip kahvaltı yapmak isteyen personel sayısının çok olması nedeniyle İZYUK’tan vazgeçilmesinin kendilerini mağdur edeceğini söyledi.  

80 İŞÇİ YERİNE BOZUK PARALI MAKİNE

Öte yandan, İZYUK Tüketim Kooperatifi’nin büfelerinde çalışan 80 işçi ise işsiz kalacak. İşçilere belediye bünyesinden başka bir yerde çalışacaklarına dair herhangi bir bildirimde bulunulmazken, büfeler kapatılıp yerlerine bozuk para ile çalışan makineler konulduğunda işçiler işsiz kalmış olacak.

Yorumlar (14)
Antikapitalizm 3 yıl önce
Afedersiniz ama solarım böyle düzene böyle adalete böyle sosyal demokrasiye.
Antikapitalizm 3 yıl önce
Afedersiniz ama sokarım böyle düzene böyle adalete böyle sosyal demokrasiye
Turgay İsbilir 3 yıl önce
Eshot Genel Müdürlük binasında
Genel müdüre çaycılık hizmeti veren iki hizmetli var.
Neden kendi de bulunduğu kata çay makinası koydurmuyor.
Yoksa 1 tl makinaya para atıp çay içmek bütçesini mı sarsar.
Kimsesiz 3 yıl önce
Yeşim hn.
Haberde 80 kişinin işsiz kalacağını yazıyor. Siz otomatları anlatıyorsunuz.
Otomatlar çoluk çocuk bakıyor mu evlerine sıcak ekmek götürüyor mu. Evde yolunu gözleyen ailesi var mı?
Bu bakış açınız vicdanımı yaraladı. Size yazıklar olsun.
levent 3 yıl önce
ruhi ve yeşim gıda. siz makinalarin kalitesini birakinda kimlerin cebine kaç para koydunuz onu açıklayın
Ayhan 3 yıl önce
Yeşim hanim siz çalışan emekçilerle otomatları bir tutuyorsaniz.zihniyetinizi anlayamiyorum 80 işçi fen bahsetiyoruz
Funda 3 yıl önce
Sizler oradaki çalışanların aileri olduğunu hiç düşünmüyormusunuz.Bu kişiler evlerine nasıl ekmek getirecekler biliyormusuz .çocukları okulda olanlar nasıl defter kalem vs alabilecekler hesabınızı yaptınızmı?Bir vatandaş olarak elinizi vicdanınıza koymanızı ve empati yapmanızı rica ederim.Bir vatantaş olarak hassasiyete davet ediyorum.ve bir vatantaş olarak çalışanları destekliyoruz.
Çeşmeliii 3 yıl önce
Makineleyle olacak bir olay deyilki... ilk önce böyle bakmak gerekli çünkü buraları Eshot ve izulaş ile izelman şöförlerine hizmet etmektedir buralarda sabah kahvaltı öyle yemek Akşamda çaylarımızı kahvemizi istırahat edilen yerlerdir... yani belediye personele hizmet ederken NE OLDUDA KALDIRILMAK İSTENİLİYOR ANLAMIŞ DEYİLİZ YAZIK SOSYAL BELEDİYECİLİK BÖYLE OLMAMALIDIR... "KININIYORUM"
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?