ESHOT, Beckham fotoğraflı öğrenci kartını iptal etti

Üniversite öğrencisinin online başvuruda bulunduğu öğrenci kartına David Beckham'ın fotoğrafını yüklemesi üzerine ESHOT açıklama yaptı.

BELEDİYE 27.12.2016, 14:43 27.12.2016, 17:07
ESHOT, Beckham fotoğraflı öğrenci kartını iptal etti

İzmir'de üniversite okuyan bir öğrencinin toplu taşım araçlarını indirimli kullanmak amacıyla ESHOT’a öğrenci kartı için yaptığı online başvurada kendi vesikalık fotoğrafını uygun görmeyerek, öğrenciye öğrenci kartı vermedi. 

Bu durum üzerine tekrar başvuru yapan öğrenci, bu kez kendi vesikalık fotoğrafı yerine ünlü futbolcu David Beckham'ın fotoğrafını gönderdi ve ilginç bir şekilde başvuru kabul edilerek öğrenci kartı basıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden David Beckham fotoğrafıyla kart çıkarmayı başaran öğrencinin arkadaşı, twitter hesabı üzerinden bu kartın fotoğrafını paylaştı. twitter'da binlerce kişiye bu tweet ulaşırken sosyal medyada da gündem oldu.

ESHOT: ADRIANA LIMA, ANGELINE JOLIE, JOHNNY DEEP, AL PACINO DA VAR

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT Genel Müdürlüğü, öğrenci kartı için yapılan online başvuruda başkasına ait fotoğraf kullanıldığı tesbit edilen kartların iptal edildiğini duyurdu.

Üniversite öğrencisi L.E.M.’nin sisteme ünlü futbolcu David Beckham’ın fotoğrafıyla başvurarak kart almasıyla gündeme gelen konu hakkında ESHOT Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, “Her gün on binlerce adet başvuru talebinin karşılandığı Kart Ünitesi’ndeki arkadaşlarımız, bugüne kadar aralarında Brad Pitt, Adriana Lima, Angeline Jolie, Johnny Deep, Al Pacino, Tarkan, Ahmet Kaya, Ronaldo, Muslera, Volkan Demirel ve Mesut Özil gibi ünlü fotoğraflarıyla yapılan 40 adet kart başvurusu tespit etmiş ve iptal yoluna gitmiştir. Yoğun talep arasında sahte fotoğraflı başvurusu gözden kaçan L.E.M’nin kartı ise 20 Aralık 2016 tarihi itibariyle iptal edilmiştir. İlk bakışta gülümseten bir yöntem gibi görünse de, yapılan bu iş yanlış beyandır" ifadelerini yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?