Ertelenen Torbalı Töreni 14 Şubat'ta

Torbalı hattında 6 Şubat’ta yolculu ön işletmeye başlayan İZBAN’ın 1 hafta ertelenen resmi töreni, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanıı Binali Yıldırım ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun katılımlarıyla 14 Şubat’ta yapılıyor.

BELEDİYE 09.02.2016, 16:16 09.02.2016, 16:16
Ertelenen Torbalı Töreni 14 Şubat'ta

TORBALI hattında 6 Şubat Cumartesi günü yolculu ön işletmeye başlayan İZBAN için ertelenen resmi tören, 14 Şubat Pazar günü yapılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Kazakistan ziyareti nedeniyle bir hafta gecikmeli düzenlenecek tören, Torbalı İstasyonu’nda saat 11.00’de başlayacak. Hattın resmi açılışını, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu birlikte yapacaklar.

Günde 76 sefer ile  yolculu ön işletmeye başlayan İZBAN’ın 30 kilometrelik Torbalı hattında Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı ve Tepeköy istasyonları yer alıyor. 6 istasyon, ilk verilere göre günde 5 bin yolcu tarafından kullanılmaya başlandı. İki sanayi bölgesi Aliağa ile Torbalı’yı birbirine bağlayan ve İZBAN’ı İzmir’in güneyindeki en uç noktalara bağlayan yeni hatta, günde 30 bin yolcuya ulaşılması öngörülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?