Engeller patenlerle kalkıyor

Bornova Belediyesi, sosyal hizmetlerini tüm dezavantajlı kesimlere ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda zihinsel engelli çocukları evlerinden çıkarıp hayatın içine alma düşüncesiyle başlatılan buz pateni etkinlikleri büyük ilgi görüyor.

BELEDİYE 10.04.2016, 10:58 10.04.2016, 10:58
Engeller patenlerle kalkıyor

Bornova Belediyesi ilçede yaşayan zihinsel engelli çocukları her Perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Buz Sporları Salonu’na götürüyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından evlerinden aileleriyle birlikte alınan çoçuklar, bir saatlik seans boyunca buz üstünde kayıp eğleniyor. Eğitmenlerin özel olarak ilgilendiği çocuklar önce buz üstünde durmayı öğreniyor sonra da küçük küçük adımlarla kaymanın mutluluğunu yaşıyor. Çocukların mutluluğu onları izleyen ailelerini de sevindiriyor.

""Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, üniversite öğrencilerinden, ihtiyaç sahibi ailelere ve engellilere dezavantajlı tüm kesimlere ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Bornova Belediyesi’nin sosyal yardım anlayışını öncelikle ihtiyaç düzeyi ve adaletin oluşturduğunu söyleyen Başkan Atila, “Hiçbir ayrım yapmadan hizmetlerimizi herkese ulaştırmaya çalışıyoruz. Zihinsel engelli çocuklarımızın biraz eğlenmeleri ve güzel vakit geçirmeleri için düzenlenen buz pateni etkinliğimiz de bu kapsamda devam ediyor” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208