Ellerinde çiçekler yolcu beklediler

İzmir Metro ve İZBAN, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın yolcularını istasyonlarda çiçeklerle karşılarken kadın personelini de unutmadı.

BELEDİYE 08.03.2017, 12:41 08.03.2017, 12:41
Ellerinde çiçekler yolcu beklediler

İZBAN; yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu istasyonlar Adnan Menderes Havalimanı, Sarnıç, Gaziemir, ESBAŞ, Şirinyer, Alsancak, Halkapınar, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli’de kadın yolcularına çiçekler dağıtırken, tüm kadın personeline de çiçek armağan etti.

""

İzmir Metrosu da yıllardır sürdürdüğü geleneği bozmadı ve  8 Mart sabahı kadın yolcularını yine çiçeklerle karşıladı. İstasyonlarda, erkek  personel  kadın çalışanlara çiçek verdi. Erkek tren sürücüleri de kadın meslektaşlarına tren içinde çiçek vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı’ndan temin edilen saksı çiçekleri kadın yolcuları çok memnun etti, ayrıca binlerce karanfil buketi de istasyonlarda, araç içlerinde yolculara dağıtıldı.

İstasyon görevlilerinin elinden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun kutlama mesajının olduğu torbalarda saksı içindeki gerbera çiçeklerini alan kadın yolcular, İzmir Metrosu’na bu anlamlı günde kendilerini hatırladıkları için teşekkür etti.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, yolu İzmir’in raylı sistemlerinden geçen kadın yolcular, güne bir çiçekle başlamanın keyfini yaşadı.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?