Eğitim bitti, kovan ve ekipman dağıtıldı

BORNOVA Belediyesi, kırsal mahallelerde arıcılık eğitimini tamamlayan vatandaşlara destek için arı, kovan ve ekipmanlarını dağıttı.

BELEDİYE 22.06.2016, 11:12 22.06.2016, 11:53
Eğitim bitti, kovan ve ekipman dağıtıldı

İlçe sınırları içinde faaliyet gösteren üreticilere destek vermeyi sürdüren Bornova Belediyesi, zeytin üreticilerine özel üretim sertifikalı fidan dağıtımdan sonra bal üretecilerine de sahip çıktı. Geçen ocak ayında başlayan arıcılık eğitimlerini başarıyla tamamlayan vatandaşlara, arı, kovan ve ekipmanlarını Belediye Başkanı Olgun Atila, dağıttı. Üreten Bornova için, eğitim ve ekipmanlarla her türlü desteği vereceklerini söyleyen Belediye Başkanı Olgun Atila, "Üniversiteden hocalarımızın destek verdiği arıcılık eğitimlerini tamamladık. Önümüzdeki dönem eğitimler için şimdiden birçok vatandaşımız başvuru yaptı. Bu ilgiden mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki hep birlikte üretime katkı sağlayacağız" dedi.

Arıcılık eğitimini tamamlayan vatandaşlar sertifikalarını, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu'ndaki törenle aldı. Sertifikaların dağıtımını Belediye Başkanı Olgun Atila ile birlikte yapan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Bornova Belediyesi'nin de İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi kırsal kalkınmaya destek verdiğini hatırlatıp, "Üreticinin yanında yer almak çok önemli. Bu örnek çalışmaları için Başkan Olgun Atila'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?