Efes Selçuk, sosyal yardımlaşma ve toplumsal dayanışma ile daha güçlü

Efes Selçuk, sosyal belediyecilik hizmetleri ve toplumsal dayanışma ile sosyo- ekonomik açıdan gittikçe güçleniyor. Erzak ve yakacak gibi temel ihtiyaç maddeleri yardımlarına devam eden Efes Selçuk Belediyesi, ayrıca “Bir Çocuk da sen güldür”, “Çocuklarımızın geleceğini birlikte filizlendiriyoruz” kampanyaları ile kentte toplumsal dayanışma sağlayarak örnek adımlar atmaya da devam ediyor.

BELEDİYE 18.12.2020, 14:12
Efes Selçuk, sosyal yardımlaşma ve toplumsal dayanışma ile daha güçlü

Sosyal belediyecilik anlayışının gerekli yardımların etkin ve verimli bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmasına dayandığını belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in hayata geçirdiği Efeslim Kart Projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları olan ürünleri satın alabilmelerine olanak sağlanıyor. Efeslim Kart ile 113 vatandaşa yemek dağıtımı, 281 vatandaşa alışveriş kartı desteği veriliyor.
 

Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden elde edilen verilere göre sadece pandemi döneminde (1 Mart 2020- 14 Aralık 2020) 1622 vatandaşa erzak kolisi dağıtımı, 4090 vatandaşa giyim, 605 vatandaşa odun, 644 vatandaşa maddi yardım, 55 vatandaşa kira yardımı yapıldı. Ayrıca Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 63 vatandaşın kişisel bakımına, 17 vatandaşın ev temizliğine devam ediliyor. 11 engelli öğrenciye ve 290 asker ailesine yapılan yardımların yanı sıra; yüz yüze eğitimin olduğu dönemde 180 öğrenciye ulaşım desteği, 172 üniversite öğrencisine de ilk cep harçlığı desteği sağlandı.
 

TOPLUMSAL DAYANIŞMAYA KÖPRÜ

Efes Selçuk Belediyesi “Bir çocuk da sen güldür” ve “Çocuklarımızın geleceğini birlikte filizlendiriyoruz” kampanyaları ile de duyarlı vatandaşların aracılığıyla bayramda çocukların yüzünü güldürdü, uzaktan eğitimi yakınlaştırdı. “Bir çocuk da sen güldür” kampanyası ile 341 çocuk geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda “bayramlık” sevincini yaşadı. Uzaktan eğitime erişim olanağı kısıtlı olan öğrenciler için düzenlenen tablet bağış kampanyası ile de 400 öğrenci tabletlerine kavuştu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?