'Efes Kariyer' hayata geçti: İşçi ve işverenleri buluşturacak!

Efes Kariyer sitesinin tanıtım toplantısı kentte faaliyet gösteren meslek odaları,  muhtarlar ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Efes Selçuk Belediyesi’nin kentteki işsizlik sorununa çözüm sunmak amacıyla hayata geçirdiği yeni nesil belediyecilik uygulaması “efes kariyer”  Efes Selçuk’ta iş arayanlarla personel arayanları bir araya getirecek.

BELEDİYE 24.12.2020, 11:44 24.12.2020, 11:49
'Efes Kariyer' hayata geçti: İşçi ve işverenleri buluşturacak!

İşsizliğin Türkiye’de olduğu gibi Efes Selçuk için de ciddi bir sorun olduğunun altını çizen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Göreve geldiğimizden bu yana kentteki işsizlik sorununu çözmek için neler yapabileceğimizi düşündük. Ancak yerel yönetimlerin tek başına işsizlik sorununun üzerinden gelmesi mümkün olmadığından biz de iş talebinde bulunanlarla, personel arayanlar arasında köprü olmak için www.efeskariyer.com  adlı internet sitesini kurduk. Amacımız doğru personeli doğru iş ile buluşturmak” dedi.

AMAÇ KENTİN İNSAN KAYNAKLARINI KULLANMAK

Efes Kariyer’in kentteki iş taleplerinin tek bir yerde toplanması açısından da önemli olduğunu belirten Başkan Sengel; “İş arayanlar kadar işletmesi için nitelikli personel arayan işletmelerin de çok olduğunu biliyoruz. Bu uygulama ile kentte faaliyet gösteren tüm meslek odalarıyla birlikte çalışacağız. “Efes Kariyer” iş ve personel arayanların kullanabileceği, bütün sektörleri kapsayan, Efes Selçuk’lu işverenlerin eleman ihtiyacını Efes Selçuk’un insan kaynaklarından karşılanmasını hedefleyen bir site olarak hizmet vermeye başladı” dedi.

Başkan Sengel’in konuşmasının ardından Efes Kariyer sitesinin kullanımı ile ilgili bir sunum yapıldı.  Toplantının sonunda Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, PATUYAB Başkanı Barbaros Karabulut, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı, Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, Küçük Oteller Birliği Temsilcisi Mürselin Taş, Efes Turistik Eşya Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Muharrem Akağaç, Selçuk Otel Pansiyon ve Turistik Eşya Satıcıları Odası  Başkanı Erdal Subaşı  Efes Kariyer internet sitesi iyi niyet protokolünü birlikte imzaladılar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?