"Domuz ahırı" sahnede

Karşıyaka Belediyesi Tiyatro Yönetmeni Zekeriya Hocalar'ın “Sanatta 40. Yıl" anısına hazırladığı “Domuz Ahırı" isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.

BELEDİYE 18.01.2017, 12:13 18.01.2017, 13:20
"Domuz ahırı" sahnede

Yönetmenliğini ünlü oyuncu ve yönetmen Tamer Levent'in yaptığı 'Domuz Ahırı' oyunu, savaştan kaçan bir askerin yaşadığı psikolojik durumu anlatıyor.

Oyunculuğunu Zekeriya Hocalar'ın sanatçı Gamze Vardar ile paylaştığı 'Domuz Ahırı' adlı oyunun yazarı dünyaca ünlü Athol Fugard. Halen ulusal bir kanalda yayınlanan “Cesur ve Güzel" dizisinde Tahsin Korludağ rolü ile büyük beğeni toplayan, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı, TOBAV Genel Başkanı, oyuncu, yönetmen ve yazar Tamer Levent'in yönettiği oyunun sahne tasarımını ise İzmir Devlet Opera ve Balesi baş dekoratörü Tayfun Çebi, kostüm tasarımını Bora Serin yaptı. Karşıyaka Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde başlayan gösteriler, sezon boyunca farklı il ve ilçelerde sahnelenecek.
 

Tam 20, öğrenci 15 TL olan tiyatronun biletleri Karşı Sanat Merkezi'nden satışı yapılmaktadır. Oyun, Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde 20 Ocak 2016 Cuma, 15 Şubat 2016 Çarşamba, 17 Mart Cuma ve 10 Nisan Pazartesi tarihlerinde oynanacak.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?