Dilek Aksoy'dan sokak hayvanları için önemli girişim

Geçtiğimiz hafta Menemen’de yaşanan hayvan katliamına dikkat çeken Menemen Belediye Başkanın eşi Dilek Aksoy, konuya ilişkin taleplerinin Büyükşehir Belediyesine iletildiğini belirtti.

BELEDİYE 19.04.2019, 11:30 19.04.2019, 11:40

İZ GAZETE - Menemen’de yaşayan Dilek Aksoy’un girişimiyle hayvan katliamlarına yönelik İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden kısırlaştırma merkezi ve hayvan barınağı olarak kullanılmak üzere 3 adet konteynır ve 1 adet hayvan toplama aracı talebinde bulunuldu. Dilek Aksoy konuya ilişkin, “Halkımız, çocuklarımız mutlu olacak, hayvanlarımız daha iyi koşullarda yaşayacak.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’ne konteynır talep ettiklerini belirten Dilek Aksoy “ Henüz bir cevap almadık, bekliyoruz.” diye belirtti.

Aksoy talep edilen konteynırların kullanımına ilişkin ise “Sokak hayvanları için hem barınak, hem özgür yaşam alanları üretmek istiyoruz. Aynı zamanda kafeteryası, çocuklar için ziyaret olmasını istiyoruz, onların sahiplenmelerini izliyoruz. Konteynırları da daha çok kısırlaştırma için istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Vatandaş 1 yıl önce
Lütfen sokak hayvanlarını toplatın, geceleri sokaklarda, bisiklete binemez hale geldik, yediğimiz kuduz aşısı bir yana sonrasında yaşadığımız korkular tuzu biberi. Zavallı hayvanların suçu degil. Onu sokaklara salanlarda suç. Birde köpeklerin beslenmesini üç beş kişinin merhametine bırakmayın, verilen ekmek yemek artıkları onların doğal beslenmesine de uygun değil.
Çözüm; ağır cezai yaptırımlar köpekleri sokaklara salanlara, belediye her şeye rağmen sokağa bırakılan köpekleri toplayıp barınaklarda bakılmalı. Köpek satımı ruhsata bağlanmalı ve alan kişinin TC numarası gibi detaylar ve köpeğin detayları belediyeye bildirmek zorunlu olmalı ki alan kişi canı istediğinde köpeği sokağa bırakamamalı. Gerçekten bakamayacaksa belediye barınağına bırakabilmeli. Dünyanın hiç bir gelişmiş ülkesinde sokaklarda başı boş gezen sahipsiz/tasmasız köpek göremezsiniz. Çözümü daha önce belirttiğim şekilde bulmuşlar. Zavallı Köpekleri sokaklarda sefilliğe müsade etmeyin.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?