Dikili'de yatırım yağmuru

Dikili Belediyesi, ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan ve içerisinde sosyal, kültürel faaliyetler ile sanatsal aktivite ve etkinliklerin düzenleneceği 'Çok Amaçlı Salon Projesi'ne start verdi.

BELEDİYE 18.10.2016, 11:08 18.10.2016, 11:08
Dikili'de yatırım yağmuru

Dikili Belediyesi'nin özkaynakları ile yapılacak olan tesisin tamamlanmasıyla birlikte kent, ilk çok amaçlı salonuna kavuşacak.

Dikili Belediyesi tarafından 1 milyon 399 bin 900 Türk Lirası'na ihale edilen ve  Cumhuriyet Mahallesi 313 Sokak 722 Ada 3 Parsel üzerinde bin 500 metrekarelik alanda yapılacak olan kentin ilki olma özelliğini taşıyan modern çok amaçlı salonun 5 ay sonra 7'den 70'e tüm Dikilililer'in hizmetine sunulması planlanıyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilen inşai çalışmaları yerinde inceleyen Dikili Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Buğra Akın, 'Mustafa Başkanımızın prestij projelerinin biri olan, kentimize çok amaçlı yaşam merkezi kazandırma çalışmalarımıza start vermiş bulunmaktayız. 5 aylık süreçte gerçekleştirilecek olan çalışmalarla kentimiz 7’den 70’e tüm halkımıza hizmet verecek, engelli ve yaşlı dostu modern bir tesise kavuşacak. Deprem yönetmeliğine uygun, Avrupa normlarına sahip, tam donanımlı olacak bu çok amaçlı tesisimizin şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum' dedi.

Kentte başlatılan yatırım seferberliğinin artarak devam edeceğine vurgu yapan Akın açıklamalarını şöyle sürdürdü:'Mustafa Başkanımız kentimizi ve hemşehrilerimizi çok seviyor. Kentimizin geleceği için çok önem verdiği projelerini en kısa zamanda hayata geçirmeyi çok istiyor. Bizlerde Mustafa Başkanımızdan aldığımız pozitif enerji ve destek ile tüm birimler el ele verip Dikili'nin daha yaşanılabilir bir kent olması için çalışıyoruz. Önümüzdeki 6 aylık süreçte başkanımızın çok önem verdiği  4 projeye daha start vereceğiz. Bu projelerinde hayat bulması ile kentimiz ilklere kavuşmaya devam edecek. İlk çok amaçlı modern spor salonumuzu, ilk otantik hamamımızı, ilk tam donanımlı kreşimizi ve ilk modern kültür merkezimizi çok yakında halkımızın hizmetine sunacağız’ dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?