Deprem konusunda bu duyulara dikkat!

Türkiye ve İran'da deprem hareketliliği sürerken Bornova Belediyesi olası bir depremle ilgili farkındalık çalışmalarına başladı.

BELEDİYE 26.02.2020, 12:23 26.02.2020, 14:59
Deprem konusunda bu duyulara dikkat!

Bornova Belediyesi, son dönemde meydana gelen depremler başta olmak üzere olası afet ve acil durumlar sonrası kullanılmak üzere belirlenen toplanma alanları konusunda vatandaşları bilgilendirmek için önemli bir çalışmaya imza attı. İlçe genelindeki 51 toplanma alanı ile ilgili muhtarlık ofislerinin tümüne bilgilendirici afişler asıldı. Vatandaşların yoğun şekilde bulunduğu alanlardaki duyuru panoları da aynı amaçla kullanıldı. Bornova Belediyesi’nin resmi web sayfası üzerinden de https://bornova.bel.tr/afet-ve-acil-durum-toplanma-alanlari/    

tüm toplanma alanları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.

DEPREM ÜLKESİNDE YAŞIYORUZ 

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu, İzmir’in de önemli bir fay hattında konumlandığına dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Hiç istemesek de olası afetlere hazırlıklı olmamız gerekiyor. Özellikle büyük kentlerde Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları daha da büyük önem taşıyor. Ne yazık ki vatandaşlarımızın bu güvenli alanların nerelerde olduğuna dair bilgisi yok. Bu nedenle ilgili kurumlarla birlikte belirlediğimiz bu alanları belediyemize ait her türlü mecrada ve alanda duyurmaya çalışıyoruz” dedi.

ÇOCUKLARA FARKINDALIK EĞİTİMİ 

Bornova Belediyesi, düzenlediği eğitim ve panellerle de vatandaşları deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılacaklarla ilgili olarak bilgilendiriyor. Bu kapsamda 29 Şubat Cumartesi günü çocuklara yönelik olarak Deprem Farkındalık Eğitimi düzenlenecek. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde (Nikah Salonu) saat 14.00’de başlayacak eğitimde çocuklara deprem kiti dağıtılacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?