Deniz Yücel Urla İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Yönetim Kurulu Üyeleri Urla İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

BELEDİYE 16.03.2018, 15:23
Deniz Yücel Urla İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti

İlçe Başkanı Hakan Özbadur ile Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın karşıladığı İl Başkanı Yücel, çalışma takvimini açıkladı, “Hedefimiz 2019 seçimlerinde kaybettiğimiz 8 ilçe ile birlikte 30 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’li yapmak” dedi.

Urla’da bir süre Çarşı Camii önündeki kahvehanede oturan ve yurttaşlarla tek tek sohbet eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ardından İlçe Merkezi’nde toplantı yaptı. İl Kongresi ve Kurultay’ın tamamlandığını anımsatan CHP İl Başkanı Yücel, “Şimdi partimizin birlik ve beraberlik içerisinde yoğun bir çalışma temposu ile halka gitmesi zamanı. Tüm partililerimizden Ben ne olacağım düşüncesinden uzak, ülkemizin durumuna göre hareket ederek çalışmasını bekliyoruz” dedi. Deniz Yücel, Urla’da sağlanan birlik, beraberlik ve uzlaşı ve alınan sonuçlardan memnun olduklarını da belirtirken, “Bu Urla ve bazı ilçelerimizden diğer ilçelerimizdeki çalışmalarımıza destek olmalarını da isteyeceğiz” diye konuştu. CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur ise ilçede son iki seçimde yüzde 60 dolayında oy alındığını referandumda ise yüzde 79.2 oranına ulaşıldığını hatırlattı, hedefin bu oranların üzeri olduğunu söyledi.

KÖYLÜ MALI TEŞEKKÜRÜ

CHP Seçim ve Hukuk İşleri’nden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Türkbay ise toplantıda Urla’nın mahallesi konumuna dönüşen Bademler Köyü’ndeki zeytinlik alanları ile Köy Tiyatrosu’nun Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından tekrar köyünün kullanımına verildiğini hatırlattı.

İl Başkanı Deniz Yücel de “Köylünün Malının köylüye iadesi konusunda” uygulamaları ve anlayışı sebebiyle Başkan Sibel Uyar’ı kutlayıp, teşekkür ederken, Başkan Sibel Uyar şunları söyledi:

“Urla’da köylümüzden belediyemize devir alınan alanların yine köylünün kullanımı konusunda ben ve Belediye Meclisimizde arkadaşlarımız hassas davranıyoruz. Bademler Köyü’nde zeytin alanlarının kullanımını köylüye devrettik. Şimdi de Türkiye’nin en eski Köy Tiyatrosu’nun köyde kurulan Mahmut Türkmenoğlu Vakfı’na kullanımının devir protokolü meclisimizden geçti. Balıklıova’da 18 dönümlük bir alan düzenlenip, yine bu köydeki kadınlarımızın işletmesine verildi. Bu konudaki anlayışımız halkımızdan, köylümüzden yana olmaya devam edecek.”

Yorumlar (0)
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?