Daha iyi hizmet için buluştular

Bornova Belediyesi, raflarında gıdadan giyime her türlü ürünün bulunduğu Dost Market’i geliştirmek ve daha iyi hizmet vermesini sağlamak için yararlananlarla toplantı düzenleyip görüşleri alınıyor.

BELEDİYE 15.03.2018, 10:45
Daha iyi hizmet için buluştular

Bornova Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan projesi Dost Market’in merkez şubesinden yararlanan 1240 kişiyi Büyükpark’taki Bornova Kültür Merkezi’nde biraraya getirdi. Uzman sosyologların incelemeleri ve belediye meclisindeki tüm partilerden üyelerin bulunduğu komisyonun onayıyla belirlenen ailelerin yararlandığı Dost Market’te verilen hizmetin geliştirilmesi ve beklentilerin karşılanması için düzenlenen toplantıya yoğun ilgi gösterildi. Toplantıya Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın yanısıra Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak da katıldı.

Her ay kartlarına, ekonomik durumlarına göre 50, 60 ya da 70 kredi yüklenen vatandaşlar, Bornova Belediyesi görevlilerine Dost Market raflarında görmek istedikleri ürünleri ve önerilerini anlattı. Belediye görevlileri Dost Market’ten yararlananların görüş ve önerilerini oluşturulan masalarda kayıt altına aldı. Bazı Dost Market kullanıcıları da düşüncelerini kürsüye çıkıp mikrofonla anlattı.

Bir konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da ilk Dost Market’i merkezde bundan 4 sene önce kurduklarını hatırlatarak, her geçen gün geliştirmek için de çalıştıklarını hatırlattı. Bornova’da 5280 hanedeki 23 bin kişiye Dost Market’in imkanlarını ulaştırdıklarını söyleyen Başkan Atila, “Sağ elin verdiğini sol el görmeden, hiçbir ayrım yapmadan hizmet vermeye çalışıyoruz. Bornova’da kimsenin yatağa aç girmesini istemiyoruz. İyiliksever hemşehrilerimizin de desteği ile her yıl daha çok insanımıza ulaşmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?