Cumhuriyetin 96'ncı yılında Urla'da coşkulu kutlama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü Urla’da coşkuyla kutlandı.

BELEDİYE 30.10.2019, 15:39
Cumhuriyetin 96'ncı yılında Urla'da coşkulu kutlama

Gündüz stadyumda gerçekleşen kutlamalar akşam “Cumhuriyet Yürüyüşü” ve “Mithat Körler” konseri ile devam etti. Kutlama programında konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz; “ İlk Kuvayı Milliye mücadelesinin başlamış olduğu kentimizde biz Urlalılar Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısıyız. Başımızdan bayrağımız, kalbimizden Atatürk ve Cumhuriyet sevgimiz hiç ekilmesin” dedi.

Urla Jandarma Kavşağından Cumhuriyet Meydanı’na gerçekleşen Cumhuriyet Yürüyüşüne, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz ve eşi Burcu Oğuz, Milletvekili Atilla Sertel, Önceki dönem Milletvekillerinden Bülent Baratalı, Urla Kaymakamı Önder Can, Jandarma Komutanı Teğmen Adem Aydoğdu, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Başkanları ve binlerce Urla'lı katıldı.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Mithat Körler konseri gerçekleşti. Yedisinden yetmişine meydanı dolduran Cumhuriyet sevdalısı Urlalılar, bayramlarını coşkuyla kutladı. Urlalı hemşehrilerim bir kez daha Cumhuriyetine, Atasına bağlılığını gösterdi diyen Başkan Oğuz; “Cumhuriyet Bayramımızı Urlamızda coşkuyla kutladık. Cumhuriyetimiz, yolumuzu aydınlatan önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı paha biçilemez bir mirastır. Bu en değerli mirasımızı korumak için durmadan çalışacağız. Her zaman Atamızın aydınlattığı yolda yılmadan yürüyüp, devrimlerine sonsuza dek sahip çıkacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?