Çiğli'de balık mezatında satış başladı

Çiğli Belediyesi’nin katkılarıyla, Sasalı ve Çevre Köyleri Balıkçılar Kooperatifi tarafından Ataşehir Mahallesinde yapılan balık mezatında satışlar başladı.

BELEDİYE 17.10.2016, 09:49 17.10.2016, 16:54
Çiğli'de balık mezatında satış başladı

Çiğli’de geçimlerini balıkçılıkla sağlayanlar tarafından kurulan Sasalı ve Çevre Köyleri Balıkçılar Kooperatifi kapalı balık mezat alanına kavuştu. Avladıkları balıkları günlük olarak satışa çıkardıkları ve açık artırma usulü satışının yapıldığı kapalı mezat hizmete girdi.

Çiğli Belediyesi’nin katkılarıyla açılan mezatta, balıklar her gün saat 12.00’da satışa sunulmaya başlandı. Kooperatif Başkanı Mehmet Ursa, balıkçıların böyle bir mekana kavuşmasının satışlarını artırdığını ve daha disipline olduklarını söyledi.

Zaman zaman mezata giderek, satışları izleyen Başkan Hasan Arslan, Çiğli’de yapılan balıkçılık faaliyetlerini desteklerini söyledi.

""Taze ve ucuz deniz balıklarını, Çiğli halkının daha fazla tüketmesini amaçladıklarını belirten Başkan Hasan Arslan, “Balıklar mezata gelir gelmez kısa sürede tükeniyor. Açık artırmaya restoran işletmecileri dahil bir çok yerden gelen vatandaş katılıyor. Biz balıkçılarımıza böyle bir yer kazandırdığımız için çok mutluyuz. Kooperatifimiz bize balıkçılarımızın sıkıntılarını ve taleplerini iletiyor. Bizler de çözüm için gerekenleri kısa sürede yaparak, balıkçılarımızın rahat koşullarda faaliyetlerini sürdürebilmelerini sağlıyoruz. Gerçekten büyük keyifle balık satışlarımız gerçekleşiyor” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
36°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?