Çiğli Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı

Çiğli Belediyesi ekipleri bayram tatili boyunca görevlerinin başında olacak.

BELEDİYE 17.08.2018, 09:56 17.08.2018, 10:11
Çiğli Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından hizmetleri aksatmadan yürütmek isteyen Çiğli Belediyesi’nde önlemler alındı, hazırlıklar tamamlandı. Bayram öncesi ve bayram sırasında görev alacak ekiplerle sıkıntısız bir bayram tatilinin geçirilmesi planlanırken, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Kaklıç’ta kurulan kurban satış yerini denetledi, esnafla sohbet etti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin tamamı bayram boyunca çalışacak. Çiğli genelinde çöp toplama ve temizlik hizmetleri yerine getirilirken, kurban yerlerinin temizliği ile ilçedeki tüm mezarlıkların bakımı ve temizliği için özel ekipler kuruldu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de bayram süresince park ve yeşil alanların bakımı ve sulamasını yapacak. Veteriner İşlerinde ise nöbet sistemiyle hayvan barınağında görev alınacak. Fen İşleri Müdürlüğü’nün moloz toplama ekipleri de bayram öncesi 30 ayrı noktada moloz temizliği çalışması yapacak.

ZABITALAR GÖREV BAŞINDA

Belediye zabıtası da Kurban Bayramı tatili boyunca görevlerinin başında olacak. Egekent, Evka 2, Evka 5, Ataşehir, Kaklıç ve Sasalı mahallelerinde kurulacak hayvan kesim yerlerinde görev alarak halkın sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurbanlarını kesmesini sağlayacak. Zabıta ekipleri,  ayrıca sokaklarda kaçak kesim konusunda denetimlerde bulunarak, halkın huzur içinde bayramını geçirmesine katkıda bulunacak.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, bayram öncesi hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. İlgili müdürlüklerin görevlerinin başında olacağını belirten Başkan Arslan, “Hazırlıklarımızı tamamladık ve tüm önlemlerimizi aldık. Ekiplerimiz bayram boyunca görevlerinin başında olacak. Tüm halkımıza huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?