Çiğli'de engelliler için eğlence

Çiğli Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelliler ve aileleri için eğlence düzenlendi. Yerel sanatçıların sahne aldığı eğlencede keyifli bir gece yaşandı.

BELEDİYE 04.12.2018, 10:05
Çiğli'de engelliler için eğlence

Çiğli Belediyesi Dünya Engelliler Günü nedeniyle Çiğli’de yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleri için yemekli eğlence düzenledi. Programa engelliler ve ailelerinin yanı sıra Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, eşi Ergül Arslan, Garnizon Komutanı Albay Salih Tatar, CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, CHP Çiğli ilçe yöneticileri, Çiğli Esnaf Odası Başkanı Arif Altıkulaç, Tüm Engelliler İçin Engelsiz Bir Dünya Derneği Başkanı Mehmet Aslan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, meclis üyeleri, bürokratlar ile muhtarlar katıldı.

Engelliler günü eğlencesi birçok yerel sanatçının katıldığı müzik ziyafetiyle başladı. Sahneyi ilk önce sevilen türküleri seslendiren Baran Tuncel aldı. Ardından Erencan Sönmez ve İlke Yıldız birbirinden güzel ezgileri engelliler için seslendirdi. Çiğli’de bulunan engelli, spor, hemşeri ve kadın derneklerinin temsilcilerinin de destek olduğu gecede engelliler türküler ve şarkılar eşliğinde pistte eğlendi. Başkan Arslan ve meclis üyeleri de engellilere bol bol eşlik ettiler.

'ENGELLİLERİN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ'

Engelliler gecesinde yaptığı konuşmada engellileri sosyal yaşama dahil edebilmenin önemine dikkat çeken Başkan Hasan Arslan, “Bugün, toplumumuzun önemli bir parçası olan engellilerimiz için bir farkındalık günüdür. Biz engellilerimizi engelli gibi görmüyoruz. Asıl onlara engelsiz bir yaşam sunamayan zihniyeti engelli buluyoruz. Zihinlerdeki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Engellilerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir. Birlikte yaşıyoruz ve engelleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Biz her zaman onların yanındayız. Sosyal demokrat kimliğimizin bir yansıması olan sosyal projeleri engellilerimize yönelik olarak da destekliyoruz” dedi.

ENGELLİLER İÇİN HİZMET

Belediye olarak Çiğli’de yaşayan engellilerin sorunlarının çözümü için çalıştıklarını belirten Başkan Hasan Arslan, görevde bulundukları süre içinde engelli hasta nakil aracı ve engelli minibüsünü araç filosuna dahil ettiklerini söyledi. Engellilerin sosyal yaşama entegre olabilmeleri için geziler düzenlediklerine değinen Başkan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Evlerinden çıkamayan engellilerimizi gezilere götürüyoruz. Onlar için eğlenceler düzenliyoruz. Engelliler için hazırlanan projelere destek oluyoruz. Akülü araç şarj istasyonları kurduk. Tekerlekli sandalye dağıtımlarımız aralıksız sürüyor.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?