Çiğli Belediyesi’nden ailelere gıda desteği

Koronavirüs (Covid-19) salgınında gerçekleştirilen birçok sosyal destek projesiyle Çiğli halkının yanında olan Çiğli Belediyesi bu kez dağıtılan gıda kolileriyle Çiğli’de yaşayan ailelere desteğini sürdürdü.

BELEDİYE 18.04.2020, 12:14
Çiğli Belediyesi’nden ailelere gıda desteği

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de halk sağlığını tehdit eden Covid-19 salgınına karşı başlattığı çalışmalara aralıksız devam ediyor. Daha önce Çiğli’de yaşayan bütün şehit ailelerine gıda kolisi dağıtan Başkan Utku Gümrükçü bu dayanışmayı mahallelerde de sürdürdü. Başkan Gümrükçü, Çiğli’deki mahalle muhtarları ile birlikte tespit edilen ailelere ulaştı. İlk etapta Ahmet Taner Kışlalı, Aydınlıkevler, Maltepe, Evka 2, Evka 6, Sasalı ve Kaklıç Mahallelerinde dar gelirli aileleri ziyaret ederek gıda kolilerini teslim eden Başkan Gümrükçü’ye mahalle muhtarları ile belediye ekipleri eşlik etti. Başkan Gümrükçü, ayaküstü sohbet ettiği vatandaşlara belediyenin diğer hizmetleriyle ilgili kısa bilgiler de verdi.

'HİÇ KİMSEYİ YALNIZ HİSSETTİRMEYECEĞİZ'

Çiğli Belediyesi olarak salgın ile ilgili her türlü önlemi almaya çalıştıklarını belirten Başkan Gümrükçü, bu sıkıntılı süreci el ele vererek aşacaklarını ifade etti. Salgın süresince sosyal destek çalışmalarını artırdıklarına dikkat çeken Başkan Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak Covid-19 virüsüyle mücadele sürecinin başından itibaren üzerimize düşen her türlü sorumluluğumuzu titizlikle yerine getiriyoruz. Temel hizmet ve sorumluluklarımızın yanı sıra iş piyasasındaki gelişmelerden olumsuz etkilenen ve ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza sosyal destek yardımlarında bulunuyoruz. Muhtarlarımız aracılığıyla belirlediğimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, belediyemiz tarafından hazırlanan gıda kolilerini teslim ettik. Belediyemizin hali hazırda devam eden diğer sosyal yardım projeleri hakkında bilgi verdik. Bu süreçte kentimizde yaşayan hiç kimseyi yalnız hissettirmeyecek ve her türlü ihtiyaçlarında Çiğli Belediyesi olarak yanlarında olacağız” dedi.

,

Yorumlar (10)
Yoncakorkamaz 1 yıl önce
Lütfen bana ve 3 çocuğuma da yardım edin
Aysel kesici 1 yıl önce
Evet Arabası var onlar Aliyo bizde biseyyok alamıyoz bu nasıl adalet
Nurten sal 9 ay önce
Benim eşim 3 aydır işsiz 2 çocuk var ev kira nerde bu devlet lütfen yardim edin nurten sal
Esimden yeni ayrildim hic bir gelirim yok iki cocuk okutuyorum. İhtiyaclarini karsilayamiyorum yardim istiyorum 7 ay önce
Lutfen bana ve 2 cocuguma yardim edin
SEDAT erdoğan 1 yıl önce
Yardım istiyorum erzak
Filiz 7 ay önce
Lutfen bana ve 2 cocuguma yardim edin
Havva 3 ay önce
Eviniz kira 3tane kredi borcumuz yardim edin cok zor durumdayiz
Esra demir 2 ay önce
bende kirada oturuyorum iki çocuğun var ve şuan bir aydır hiç gıdam yok banada yardim edin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
25°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?