Çiğli Belediyesi'nden sürdürülebilir projeler

Çiğli halkıyla bir araya gelen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli’de yapılması planlanan projeleri detaylarıyla açıklayarak “Geleceğin Kenti Çiğli”yi anlattı.

BELEDİYE 15.10.2019, 10:22 15.10.2019, 10:34
Çiğli Belediyesi'nden sürdürülebilir projeler

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü Çiğli’de yaşayan vatandaşlarla belediye konferans salonunda bir araya geldi.Utku Gümrükçü Çiğli Belediyesi tarafından yapılacak projeler ile İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yürütülecek projeleri açıkladı.Gümrükçü’ye belediye başkan yardımcıları da eşlik etti.

ÖNEMLİ PROJELER

Yaklaşık üç buçuk saat süren toplantıda Gümrükçü, imar planı ve uygulamaları, sürdürülebilir kent için ulaşım projeleri, Çiğli kıyı kesimi, peyzaj ve ekolojik restorasyon, barınma ve sosyal tesisler, spor salonu, açık hava tiyatrosu, engelsiz yüzme havuzları, kültür merkezi, eğitim merkez ve hizmetleri, masal evleri, açık ve kapalı pazaryerleri, sosyal tesisler, çevre ve doğa projeleri, çocuk dostu park, heykel atölyesi gibi projeleri ayrıntılarıyla açıkladı.

ÇİĞLİ HALKI AYAKTA İZLEDİ

Çiğli’deki tüm mahallelerden katılımın yaşandığı toplantıda ayrıca CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, muhtarlar, meclis üyeleri de hazır bulundu. Görseller eşliğinde projeleri açıklayan Gümrükçü sunumun ardından vatandaşların sorularını yanıtladı.

BİRLİKTE YÖNETİM

Kent planlamasında halkın görüşlerinin önemli olduğunu vurgulayan Gümrükçü, şöyle konuştu: “Çiğli’yi birlikte inşa etmek isteriz. Çiğli hızlı gelişimi ve nüfus artışıyla İzmir içinde önemli bir yer tutacak. Geleceği düşünerek planlarımızı hazırladık. Bu sunumumuzu daha önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile de paylaştık. Yapmayı planladığımız projeler Çiğli’nin gelişimini sağlayacak, imar problemlerini çözecek, Çiğli’yi denize buluşturacak önemli hizmetleri içeriyor. Ayrıca pazaryerleri, ulaşım, eğitim ve sosyal tesis anlamında da çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Kurum ve kuruluşlarla çalışmalarımızı yürüteceğiz. Devam eden projelerin de hızlanmasını istiyoruz. Çiğli kıyı kesimi konusunda da Tunç Soyer ile birlikte çalışacağız. Tüm bu süreçte Çiğli halkının görüş, öneri ve destekleri bizim için çok kıymetli.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?