ÇİBEM’den okul derslerine katkı

Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM), 2016-2017 eğitim öğretim döneminde öğrencilere ders desteği vermek üzere kayıt almaya başladı. ÇİBEM, 28 branşta verilen meslek kurslarından sonra, öğrencilerin derslerine ve sınavlara katkı sunmak üzere ilk kez önümüzdeki dönem öğrenci alacak.

BELEDİYE 13.06.2016, 11:05 13.06.2016, 11:07
ÇİBEM’den okul derslerine katkı

Çiğli Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi, meslek edindirme kurslarının yanı sıra ilk kez öğrencilerin derslerine katkı sunmak üzere kurs verecek.  Çiğli Belediyesi’nin eğitime destek projelerinden biri olan eğitim merkezi 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde çeşitli branşlarda verilecek derslere öğrenci kabul edecek. Tamamen ücretsiz olacak kurslarda öğrenciler, matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türkçe, tarih, coğrafya, felsefe, İngilizce, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerine kayıt yaptırabilecek.  Öğrencilerden 5. Sınıftan 12. Sınıfa kadar olanların kayıt yaptırabileceği kurslar, belediye eski binası 4. Kattaki ÇİBEM’deki dersliklerde verilecek.

ÖĞRENCİLERİ BEKLİYORUZ

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, belediye olarak eğitim hizmetlerini önemsediklerini ve bu yönde önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. 28 branşta mesleki eğitim verilen ÇİBEM’de önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okul derslerine katkı sunacak çalışmayı hizmete sokacaklarını belirten Başkan Arslan, “Çeşitli derslerin verileceği kurslarımızın kayıtları başladı. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ücretsiz vereceğimiz kurslara bekliyoruz. Hem derslerine destek olacağız, hem de okul sınavlarına hazırlık kursları olacak. Biz gençlerimizin ve çocuklarımızın yanındayız. Biz halkçı bir belediyeyiz ve halka dönük projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Kayıt için gerekli evraklar: Öğrenci ve veli nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf, öğrenim belgesi, ikametgâh ve gelir durum belgesi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?