Çetin Akın'dan iddialara yanıt: 'Turgutlu halkının her kuruşunun hesabını vereceğiz!'

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yazılı bir açıklama yaparak, AKP Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş'ın iddialarına yanıt verdi.

BELEDİYE 14.01.2021, 23:58
Çetin Akın'dan iddialara yanıt: 'Turgutlu halkının her kuruşunun hesabını vereceğiz!'

İZ GAZETE-  Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yaparak, AKP Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş'ın iddialarına yanıt vererek, "Serkan Baş’ın iddia ettiği gibi gereksiz ve liyakatsız personel alımı yapılmamıştır. Ayrıca Turgutlu Belediyesinde haketmeyen hiçbir işçi, geçmiş dönemlerde olduğu gibi işinden atılmamış, Turgutlu'da işçiye ve alınterine emek verilerek yeni bir dönem açılmıştır. Bunu da tüm Turgutlu halkı bilmektedir" ifadelerini kullandı.

'TOPLANTILARIN BİR DEVLET ADABIYLA YAPILMASI GEREKİR'

"Turgutlu Halkı, 2019 yerel seçimlerinde tercihini yapmış, belediye başkanını seçmiştir" ifadelerini kullanan Akın, CHP Manisa Milletvekili Başevirgen'in sorduğu soruları yineleyerek, "Dolayısıyla ilçemizin geleceğiyle ilgili yapılacak olan tüm toplantılarda, eğitim ve istişare toplantıları da dahil belediye başkanının ve ilçe kaymakamının davet edilmesi ve bu toplantıların bir devlet adabıyla yapılması gerekmektedir. Sayın Manisa Milletvekilimiz Bekir Başevirgen'in basın açıklamasında sorduğu sorular çok nettir. Sorulan sorulara cevap vermek yerine belediyemizin konuya dahil edilmesi ve ismimin geçmesi abesle iştigaldir. Sorulan sorular gayet açıktır; kaymakam ve belediye başkanının olmadığı bir toplantı neden bir siyasi parti teşkilatında yapılmıştır? Kamu görevlileri neden bir siyasi parti teşkilatı başkanının ayağına gitmiştir? Kaymakamlık binasında, belediyemizde ve ilçe milli eğitim müdürlüğünde bu tarz toplantıların yapılacağı bir yer yok mudur? Kaymakam ve belediye başkanının da katılacağı devlet adabıyla tüm bileşenlerin yer alacağı bir toplantı neden organize edilmemiştir?  Bütün bu sorular cevapsız bırakılmışken 13.01.2021 tarihinde Turgutlu Öğretmenevinde saat 16.30'da İlçe Müftüsünün nezaretinde aynı grup toplanmış mıdır?  Göreve geldiğimiz 11 Nisan tarihinden itibaren hizmet noktasında siyasi parti ayrımı yapmaksızın bize uzatılan tüm elleri tutarak herkese sevgi ve saygıyla karşılık verdiğimiz Turgutlu halkı tarafından benimsenmiştir" ifadelerini kullandı. 

'GÖLGE DÜŞÜRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ'

Akın açıklamasında, "Görevi devraldıktan sonra Turgutlu Kaymakamlığı başta olmak üzere milli eğitim, diyanet, emniyet, jandarma, ilçe sağlık müdürlüğü,  tüm kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir ve getirilmeye de devam edecektir. Çünkü biz Turgutlu için varız, hizmet için varız.  Turgutlu AKP İlçe Başkanı Sayın Serkan Baş’ın yaptığı basın açıklamasında bulunduğu asılsız ithamların bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlere gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Göreve geldiğimizde 750 personel ile çalışan Turgutlu Belediyesi bugün itibariyle 682 personel ile hizmetlerine devam etmektedir.  Bu demektirki 68 eksik personel ile Turgutlu halkına hizmet edilmektedir. Yani Turgutlu Belediyesi'ne Sayın Serkan Baş’ın iddia ettiği gibi gereksiz ve liyakatsız personel alımı yapılmamıştır. Ayrıca Turgutlu Belediyesinde haketmeyen hiçbir işçi, geçmiş dönemlerde olduğu gibi işinden atılmamış, Turgutlu'da işçiye ve alınterine emek verilerek yeni bir dönem açılmıştır. Bunu da tüm Turgutlu halkı bilmektedir.Serkan Baş'ın iddialarının tam tersine gereksiz maaş yükünden kurtulunmuş, personel ve hizmet kalitesi arttırılmıştır. Burada asıl sorulması gereken fazla personel çalıştırılarak halkın parasının boşa harcanmasına göz yumanlar kimlerdir? Bugüne kadar neden bunlara müsaade edilmiş ve hiçbir siyasi neden ses çıkarmamıştır ? Sayın Serkan Baş'ın rahatsızlığı geçmiş dönemlerde olduğu gibi bizim, işçinin ekmeğiyle oynamayarak Turgutlu halkının huzuru için çalışmamız mıdır?  Bugüne kadar Turgutlu AKP teşkilatının ve önceki belediye yönetiminin personel konusundaki tutumunu bilmeyen hemşehrimiz yoktur. Turgutlu Devlet Hastanesi'ne ve önceki dönemlerde Turgutlu Belediyesi'ne alınacak personellerin nerelerde belirlendiği herkesce bilinen bir gerçektir" ifadelerini kullandı. 

'BU ŞARTLARDA BİR BİNA DAHA OLURSA ONU DA KİRALARIZ'

"Ayrıca Turgutlu Cumhuriyet Halk Partisi binasının üzerinde bulunan 3 kat ve terasın kiralanmasıyla ilgili olarak; CHP Binasının üzerindeki 3 kat ve teras 5 bin TL bedelle kiralanmış olup orada açtığımız kurslar, oluşturduğumuz kütüphaneler ile birlikte Turgutlu halkının ve gençlerimizin eğitim, kültür, sanat ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılmaktadır" ifadelerini kullanan Çetin, "Aynı fiziki şartlara sahip ve aynı kiralama bedeliyle benzer bir merkezi konumda emsal bir bina var ise onu da Turgutlu halkının ihtiyaçları doğrultusunda kiralamaya hazırız. Şu da unutulmamalıdır ki Turgutlu İlçe Halk Eğitim Merkeziyle yapılan protokol doğrultusunda vatandaşlarımıza hizmet için vakıflara ait işhanının kirası da belediyemiz tarafından ödenmektedir. Çünkü Turgutlu Belediyesi Turgutlu halkı için var. 
Belediyeyi zan altında bırakacak bu iddiadan önce Sayın Serkan Baş, AK Parti İlçe Teşkilat Binasının hangi kamu kurumundan, kaç lira bedelle ve vatandaşımıza hangi hizmeti yapmak için kiralandığını açıklamalıdır" açıklamasında bulundu.

'TURGUTLU BELEDİYESİ'NE AİT HİÇBİR YERİ SATMADAN, BİR KURUŞ KREDİ KULLANMADAN...'

"Yaklaşık 45 milyon TL borçla devraldığımız belediyemizin ekonomisini Turgutlu Belediyesine ait hiçbir yeri satmadan, bir kuruş dahi kredi kullanmadan düzelterek bugün itibariyle ekonomik olarak kendi döngüsünü sağlayan, borçlarını aksatmadan ödeyen ve hizmetlerine aralıksız devam eden bir belediye haline getirmiş durumdayız, gururluyuz" denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ayrıca 2 milyon TL’lik yatırımla kendi asfaltımızı üreteceğimiz şantiyemizi kurmuş bulunuyoruz, gururluyuz!  Mustafa Kemal Mahallesi'nde 2160 metrekare arsamızın kamulaştırma bedelini ödedik gururluyuz!  Görevi devraldığımız günden bu yana 139 bin metrekare yol yaptık, gururluyuz!  Belediyemize ait İbrahimci, Kırmahalle, Bayramyeri, Sevinç Parkı, Camiönü Meydanı düzenlemelerini yaptık, gururluyuz! Turgutlu'ya 50 bin metrekare yeşil alan kazandırdık, gururluyuz!  Bozuk yollardan çıkardığımız taşları şantiyemizde kurduğumuz temizleme makinesiyle geri dönüşüme kazandırıp, geçmiş dönemde  8.5 TL'ye verilen taş döşeme ihalesini biz 3.60'a verip Turgutlu halkının parasını heba etmediğimiz için gururluyuz! 

Göreve geldiğimiz günden bu yana İlçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı 30 okulumuzun boya, badana ve bahçe düzenlemesini yaptığımızdan gururluyuz! 
Göreve geldiğimiz günden bu yana 20 camimizin boya, badana ve bahçe düzenlemesini yaptığımız için gururluyuz!  Her gün halı yıkama aracımızla camiilerimize hizmet vermekten gururluyuz!  Şantiyemizde yıllarca atıl durumda kalan iş makinelerini ve araçlarımızı vatandaşlarımızın hizmetinde kullanılır hale getirmekten gururluyuz!  Aşevimizde her gün 750 kişiye sıcak yemek ve ekmek ulaştırdığımız için gururluyuz!   ,

Pandemi döneminde 10 bin ailemize gıda yardımı yapmaktan gururluyuz!  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze yaptığımız 75 bin adet maske yardımından, devlet hastanemize yaptığımız yardımlardan, esnaf odalarına verdiğimiz desteklerden, bu süreçte ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaktan gururluyuz!  Şehir içinde 10 km bordür taşı döşeme işlemi yaptık, yıllarca sorun olan Ergenekon, Mustafa Kemal ve Atatürk Mahallesi'nde açılamayan yolları açtık, gururluyuz!  İlçemizde yüzde 60 seviyelerinde olan doğalgazı halkımızın yüzde 93 kullanım seviyesine getirdiğimiz için gururluyuz!  Belediyemizin ekonomisini düzelttiğimiz, önemli yatırımları hayata geçirmek için hazırlıklarımızı yaptığımızı açıkladıktan sonra bizleri polemiklerin içine çekmeye çalışmak oldukça manidar bir davranıştır. Turgutlu halkı bizleri bu göreve kavga etmek için değil hizmet etmek için seçmiştir. Bütün kamuoyu bugüne kadar kullandığımız dilin sevgi ve saygı dili olduğunu, bizlerin geçim ehli insanlar olduğunu görmüştür ve benimsemiştir. Bizler bu zorunlu açıklamadan sonra şuana kadar olduğu gibi polemiklere girmeden, Turgutlu halkına emin adımlarla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim parolamız ve hizmet şiarımız "Turgutlu'ya huzur getirmektir" bunu da bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz için gururluyuz" ifadeleri yer aldı. 

'TURGUTLU HALKININ HER KURUŞUNUN HESABINI VERECEĞİZ'

Açıklamada son olarak, "Hizmet anlayışımız insanların diline, dinine, rengine, siyasi görüşüne bakmadan Turgutlu'ya hizmet olacaktır. Yaptığımız bu açıklamadan sonra yapılacak açıklamalara, asılsız ithamlara Turgutlu Belediye Başkanı olarak cevap vermeyeceğim. Belediyemizin hesapları tüm kamu kurum ve kuruluşlarının bilgisine ve denetimine açıktır. Bizler enerjimizi kavgalara değil daha güzel bir Turgutlu için harcayacağız. Turgutlu halkının her kuruşunun hesabını Turgutlu Halkına vereceğiz. Allah herkese sırat köprüsünden geçmeyi ve kul hakkı yememeyi nasip etsin" denildi.
 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner212
banner96
16°
açık
banner177
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?