Çeşme'de zabıta binası ile araçlarına saldırı

Çeşme Belediyesi'nin Zabıta Müdürlüğü'ne saldıran bir grup, camları kırdı ve binanın önünde bulunan zabıtaya ait motosikletleri devirdi. Polis, olayla ilgili iki kişiyi gözaltına aldı.

BELEDİYE 15.06.2016, 15:44 15.06.2016, 16:01
Çeşme'de zabıta binası ile araçlarına saldırı

Çeşme'de esnaflık yapan kişilerin de aralarında bulunduğu bir grup, iddiaya göre sosyal medyada anlaşarak bu gece, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Çeşme Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önüne bir araya geldi.

""Belediyenin esnafa kaldırım işgalinde sınırlama getirmesine tepki gösteren, turizmin kötü olması nedeniyle işlerinin bozuk olduğunu iddia eden grup, binanın önündeki zabıta memurlarına ait motosikletleri devirdi. Zabıta Müdürlüğü'nün camları da kırıldı. Saldırganlar, binanın içindeki bir bilgisayarı da devirdi. Bina içinde toplantı halindeki zabıta memurlarının karşılık vermemesi sayesinde olaylar büyümedi. Olay yerine gelen Çeşme Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle yaşananlar son buldu. Polis olayı organize ettiği ileri sürülen C.B. ve İ.K.'yi gözaltına aldı. İki şüpheli işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

BAŞKANDAN TEPKİ

""Olaya sert tepki gösteren CHP'li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, saldırıyı sadece belediyeye yapılmış olarak görmediğini belirterek, "Kesinlikle Çeşme'ye karşı yapılmış saldırıdır. Bizim hiçbir esnafımızla, hiçbir yatırımcıyla derdimiz yok. Çeşme yarımadasında yaşayan hiç kimseyle derdimiz yok. Biz, hepimizin geçtiği İnkılap Caddesi üzerinde yola kadar taşan işgalin sona ermesi ve çarşıya bir düzen gelmesi için çalışma yaptık. Çeşitli şikayetler nedeniyle, oradaki esnaf arkadaşların ve Esnaf Odası'nın içinde olduğu bir şekilde, düzenleme yapılıyor. 'Bir çizgi çizeceğiz, bu çizgiyi aşmayacaksınız' diyerek esnafımıza sözlü olarak ilettik. Anında müdahale ve eşya kaldırılması gibi bir şey yok. Belli bir zaman verildi. Buna rağmen akşam geç vakit, zabıtamız gecenin 12'sine doğru toplantı yaparken, zabıta binamızın camlarını kırmışlar. Bunu yapanlar, hukuk önünde sonuna kadar hesabını verecekler. Altını çizerek söylüyorum, ben ve çalışma arkadaşlarımın, hiç kimsenin işiyle, aşıyla derdimiz yok. Ben bunu meydanlarda da söyledim. Tekrar söylüyorum; hukukun önünde, hem belediye başkanlığı olarak, hem şahsım olarak hem de belediye olarak sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gerekli cezayı da alacaklar. İki yıldır görevdeyim. Üçüncü yılımdayım. Bana hiç kimse, 'Bana şöyle davrandı, ayrımcılık yaptı, beni kaldırdı, onu bıraktı' diyemez" dedi.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?