Çeşme'de esnafa sezon ayarlaması

Çeşme'de, esnafın işyerlerinin önündeki kullanım alanlarının sınırlanmasına ve tabelalara belirli standartlar getirilmesine karar verildi.

BELEDİYE 02.03.2017, 14:40 02.03.2017, 14:45
Çeşme'de esnafa sezon ayarlaması

Çeşme'de Turizm, Tanıtma ve Festival Komisyonu, Ulaşım Komisyonu, İmar Komisyonu ve Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın toplantıları sonucunda alınan kararlar, Belediye Meclisi'nin onayına sunuldu. Meclis onayına sunulan ortak kararda, reklam yönetmeliğinde revizyona gidilerek, ışıklı tabela kullanımına son verildi. İşyerlerine, yola paralel olacak şekilde tabela asılabileceği belirtilen ortak kararda, tabelalarda doğal malzeme kullanılması ve yazıların ahşap fon üzerine tunç rengi yazılması şartı da getirildi. Yeni yönetmelik hükümlerinin uygulanabilmesi için işyerlerine süre verileceği de vurgulandı. Tabelalarda büyüklük sınırlaması da getirilerek, dikey yüksekliği 50 santim, yatay genişliği ise bağımsız bölüm cephesinin yüzde 25'ini aşmayacak şekilde ve en fazla 1 metrekare alan büyüklüğünde olması kararlaştırıldı. 

DENİZ TARAFINDAKİ KALDIRIMLARA MASA İZNİ

Yeni düzenlemeye göre Dalyan Mahallesi'nde deniz tarafındaki kaldırımlara masa konulmasına izin verilecek. Ilıca Mahallesi Yıldız Burnu'nda yolun dükkan tarafında 24 saat, deniz tarafındaki kaldırımın da yarısına 17.00 - 05.00 saatleri arasında masa konulabileceği açıklandı. Ortak karar ile işyerlerinin tentelerine de belirli standartlar getirilerek, tek renk tente kullanılabileceği, krem, beyaz, kirli beyaz veya kemik renklerinin alternatif olabileceği belirtildi. Kararda, tentelerin açılır ve kapanır özelliklere sahip olacağı ifade edilirken, kaldırım veya kullanım alanı sınırlarını aşmaması da istendi. 

Meclis komisyonları ile Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın ortak karar metni, Belediye Meclisi'nde görüşülerek kabul edildi. 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
banner96
banner177
16°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?