Büyükşehir’den muhtarlara hijyen paketi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentteki tüm muhtarlara hijyen paketi dağıtıyor. Paketlerin için dörder maske ve 100 mililitrelik bir dezenfektan bulunuyor.

BELEDİYE 19.04.2020, 10:45 19.04.2020, 10:53
Büyükşehir’den muhtarlara hijyen paketi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında muhtarlara hijyen paketi dağıtmaya başladı. Merkezde giderek yaygınlaşacak maskematik uygulamasının yanı sıra 11 merkez ilçedeki muhtarlara acil ihtiyaçlar için 770 hijyen paketi ulaştırılacak. Merkez ilçelere dağıtım İzmir Büyükşehir Belediyesi İkim Değişikliği ve Çevre Koruma Daire Başkanlığı Haşere Mücadele Birimi tarafından yapılıyor. Her muhtara iki tane hijyen paketi veriliyor. Paketlerin içinde 4 maske ve 100 mililitrelik bir dezenfektan bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi maskematik kurulamayacak merkez dışındaki 19 ilçe için ise Yerel Hizmetler Şube müdürlüklerine 5 bin hijyen paketi gönderdi. Bu paketler Belediye’nin görev başındaki personeline ve muhtarlara dağıtılacak. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kriz Belediyeciliği kapsamında merkez dışındaki ilçelerin koordinasyonunu sağlayan Belediye’ye bağlı şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve genel müdürlerinin talepleri doğrultusunda merkez dışı ilçelerdeki pazarlarda dağıtılmak üzere ise 40 bin maske ulaştırdı.

Yorumlar (1)
gürçeşme sakinleri 3579 sokak izmir 1 yıl önce
çok güzel yaziyorsunuz muhtarlar daticek diyee az evvel muhtarimizi aradim yalan bunlar diyor eczaneye gidiyom yok diyorlarr bizler nereden bulcez maske bir ikincisi kotu durumda komşum var calismiyorlarr iş yerleri kapandi bunlara kim yardim edicek bizler elimizden geldigi kadar yapiyoruz nereye kadar belediyeyi aradilar bir cevap yokk ilgilenirseniz memnun oluruzzz
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?