Büyükşehir'den 200 milyon lira kayba rağmen, 1.1 milyar liralık yatırım!

Tunç Soyer bugün İzmirlilerle paylaştığı günlüğünde pandemi krizi ile gelir kayıplarının 200 milyon lirayı bulduğunu söylerken buna karşın 1.1 milyar liralık yatırım yapıldığının da altını çizdi.

BELEDİYE 05.06.2020, 11:44 05.06.2020, 12:49
Büyükşehir'den 200 milyon lira kayba rağmen, 1.1 milyar liralık yatırım!

İZGAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer salgın süresince belediye hizmetlerini günlüğünden paylaşmaya devam ediyor. 'Pandemi krizi ile ulaşım gelirleri yüzde 85, su gelirleri yüzde 55 oranında azaldı' diyen Soyer gelir kayıplarının toplamı 200 milyon lirayı bulduğunu belirtti. Soyer buna karşın 1.1 milyar liralık yatırım yapıldığının da altını çizdi.

Soyer’in günlüğü;

“Salgının hayatın olağan akışını durdurduğu aylarda aldığımız çok sıkı önlemlerle ve kriz yönetimiyle İzmir’de başarılı bir sınav verdik. Bu süreçte ulaşım gelirleri yüzde 85, su gelirleri yüzde 55 oranında azaldı. Gelir kayıplarının toplamı 200 milyon lirayı buldu. Ancak bu zor tabloya rağmen yatırımları durdurmadık ve pandemi sürecinde 1.1 milyar liralık yatırıma imza attık.

Bu emeklerimizin ve çalışmalarımızın karşılığını veren ve takdirlerini esirgemeyen kadir bilir İzmirlilere çok teşekkür ediyorum. Emin olun, çalışma güç ve enerjisini sizlerden alıyoruz.

Dün beni ve çalışma arkadaşlarımı mutlu eden iki ziyaret vardı. Bayındır Ziraat Odası ve üreticilerinin çiçeklerle geldiği teşekkür ziyareti bizi çok mutlu etti.

Türk-İş’e bağlı Sağlık İşçileri Sendikası yöneticileri de bu süreçte sağlıkçılara verdiğimiz destek için ayrıca teşekküre geldi.

Oysa sofralarımızı donatan üreticilerimizle bu süreçte hayatlarını ortaya koyan sağlıkçılarımıza ne yapsak az. Asıl biz onlara minnettarız.

Bugün, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Foça’nın üçüncü biyolojik arıtma tesisini hizmete açıyoruz.

Hepinize temiz bir çevrede, sağlıklı bir yaşam diliyorum”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?