Büyükşehir binası için yıkım kararı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında, kentte 30 Ekim’de yaşanan depremde hasar gören Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yıkılması kararlaştırıldı.

BELEDİYE 27.11.2020, 22:53 28.11.2020, 00:59
Büyükşehir binası için yıkım kararı!

GİZEM TABAN/ İZ GAZETE- İzmir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı olağan dokuzuncu birleşimi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili Tunç Soyer’in yönetiminde gerçekleşti. İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıda kentte 30 Ekim tarihinde yaşanan depremde hasar gören İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yıkımı konusunda tüm meclis üyeleri fikir birliğine vardı.

Binanın yıkılması kararını öneren Başkan Soyer, “Bizim büyükşehir belediye binamızla ilgili inceleme raporu yapıldı. Hafif hasarlı çıktı binamız. Yapının kullanımı ancak güçlendirme yapılırsa mümkün denilmiş. Buna ilişkin de yöntemleri açıklanmış ama daha rapor elimize geçmedi. Benim fikrimi söyleyeyim; binayı yıkıp kent meydanına katalım diyorum. Ancak bunu yaparken il özel idarenin eski binasını almamız lazım. Orayı el birliği ile talep edelim. Eğer il özel idaresine ait o binayı kullanabilirsek bir süre bizi rahatlatır” diye konuştu. 

Meclis üyelerinin hep bir ağızdan onay vermesi üzerine Soyer, “Herkes aynı fikirde sanırım, binayı yıkıyor ve kentin meydanına katıyoruz” dedi.

Yorumlar (1)
Cemile Duman 2 ay önce
Yerinde bir karar
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
10°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208