Büyükşehir 10 ton kavurma dağıtacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle destek verdiği yurttaşlar için hazırladığı gıda paketlerine 1 kilogram kavurma da ekledi. Başkan Tunç Soyer, uygulamanın hem hayvancılık, tarım sektörüne, hem de salgınla derinleşen ekonomik krizde destek verdikleri ailelere nefes aldıracağını söyledi.

BELEDİYE 06.04.2020, 10:37
Büyükşehir 10 ton kavurma dağıtacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle kayıtlarındaki destek verdikleri yurttaşlar için hazırladığı gıda paketlerinin ürün çeşitliliğini arttırdı. Bundan sonra kolilerin içinde 1 kilogramlık kavurma paketleri de yer alacak. Böylelikle hem küçük üretici desteklenecek hem de ihtiyaç sahiplerine ilk etapta toplam 10 ton kavurma dağıtacak.“Tarım olmazsa hayat olmaz”
Yeni uygulamayla ilgili açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, salgınla birlikte büyük bir ekonomik durgunluk ve krizin de kapıda olduğuna işaret etti. Bundan sonraki süreçte, tarımsal üretimi arttırmak için çok daha güçlü bir biçimde küçük üreticinin desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Tunç Soyer, “Çünkü tarım olmazsa, hayat olmaz. Bizim ne yapıp edip, tarımsal üretimi hem tarlada, hem hayvancılıkta arttırma zorunluluğumuz var. Bu proje kapsamında ilk etapta, 10 ton civarında kavurma imal ettik. İzmir’de küçükbaş hayvan aldık. Çünkü İzmir’de küçükbaş hayvancılığı destekleyeceğiz. Birer kilogramlık paketlerde, ekonomik sıkıntıya düşen ailelere kavurmayı ulaştıracağız” diye konuştu.
 
Soyer, Ödemiş’teki et entegre tesisisin kapasitesini büyütmeyi de planladıklarını dile getirerek şunları söyledi: “Aynı zamanda Türkiye’nin büyükbaş hayvancılık yapan kentlerinden de et alımını başlattık. Kars ve Ardahan’dan da et almaya başlıyoruz. Ege Bölgesi’nde, İzmir’de özellikle, küçükbaş hayvancılığı ve Doğu’daki büyükbaş hayvancılığı böylece destekleyeceğiz. Ama bir yandan da evine et girmeyen vatandaşlarımızı özellikle kavurmayla buluşturmuş olacağız.”


 
Amaç salgının yarattığı mağduriyeti azaltmak
Amaçlarını “salgın nedeniyle ortaya çıkan ekonomik krizde yurttaşların yanında olmak” diye tarif eden Soyer, şöyle devam etti: “Bir yandan sağlık önlemlerini geliştirerek hastalığın yayılmasını engellemeye çalışmak, bir yandan da hastalığın vurduğu vatandaşların derdine derman olmak. Bütün bu çalışmalar, ‘Kriz Belediyeciliği’ başlığı altında sürüyor. Bundan sonra önceliğimiz vatandaşların hayatını kurtarmak ve onların bu salgın nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti bir nebze olsun hafifletmeye çalışmak olacak.”

Yorumlar (37)
Kezban gündüz 1 yıl önce
Yardımı nasıl alabiliriz bilgi verirmisiniz
Fatma Budak 1 yıl önce
Eşim engelli evde 6kisiyiz hiçbir yardım bize gelmiyor bizde bu yardımlardan yararlanmak istiyoruz (Bayraklı Yamanlar 7353sokak no 9/a)
Gulser Bektas 1 yıl önce
Artık bıktık televizyondan yardım edilecek deniliyor ama biz ne hikmetse birturlu bu yardımlardan faydalanamiyoz dışarı da çıkamıyor hapis olduk markete gitcem maskem yok maske dagitccaklarmis internet yoğunluğundan biz nasıl ulascaz bu maskelerle dışarı çıkalım işimizi görelim insanları böyle urastircana niye mahalle mahalle evlere dagitmiyorlar para yok maske yok çok canım sıkılıyor insanları niye bukadar madu r ediyorlar ne vermek istiyorsanız evlere dağıtın bizleri internetten urastirmayin iki saattir maske alcam diye urastim olmadı dışarı maskesiz ciktimizdada ceza yazmayın çünkü yok maskem alamiyorum. Nolur bir cizum bulun yardımlarınızı bekliyoruz sitoklarimiz bitmek üzere hazıra dağlar dayanmaz
Selma 1 yıl önce
Yardıma baş vurduk yardim daha gelemedi yardim dağıtılmaya başlandı deniyor yok hiç bir yardim yok
MESUT ÖCAY 1 yıl önce
hiç yeşilova tarafına yardım yapılmıyor şahsen ben ORTOPEDİK engelliyim HİÇ BİR yardım GÖRMEDİM SAYGILARLA SAYIN BAŞKANIM 05323841196
Gökhan 1 yıl önce
Yardımı nasıl alıyoruz
Özlem 1 yıl önce
Çölyaklar içimde maddi yardım verseniz çol pahalı gelen koliler yetersiz
Nilay 1 yıl önce
Karsiyakada nerden yardim alabilirim
Yüksel aykanat 1 yıl önce
Başkanım bizbaşvurdukta halen gelen olmadı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?