Büyük deprem sonrası Torbalı’da sosyal belediyecilik örneği

Bugün Torbalı’da dahil Ege ve Marmara Bölgesi'nde geniş bir alanda hissedilen 6.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremin ilk anından itibaren belediye vatandaş için seferber oldu

BELEDİYE 30.10.2020, 23:20
Büyük deprem sonrası Torbalı’da sosyal belediyecilik örneği

Bugün Torbalı’da dahil Ege ve Marmara Bölgesi'nde geniş bir alanda hissedilen 6.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremin şiddeti 6,8 olarak açıklandı, merkez üssü İzmir Seferihisar açıkları olan deprem Torbalı'da büyük paniğe neden oldu.  Öte yandan Torbalı Belediyesi de depremle birlikte seferberlik ilan etti. Belediye ekipleri kentin bazı noktalarına çadırlar kurarak, geceyi dışarda geçirmeyi düşünen vatandaşlara kolaylık sağladı. Vatandaşlara ayrıca sıcak çorba servisi, konserve yemek, simit, çay ve su ikramında bulunan belediye, teyakkuza geçti. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, tüm daire amirleri ile toplantı yaparak yol haritasını çizdi.

BELEDİYE SEFERBER

Vatandaşların mağdur olmaması adına ekipleri seferber eden Torbalı Belediyesi sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Deprem sonrası daire müdürlerimiz ile Fen İşleri Müdürlüğü'nde gerçekleştirdiğim toplantı sonrasında kriz masası oluşturduk. Deprem sonrası evlerine giremeyen vatandaşlar için ilçemizin çeşitli noktalarında çadırlar kurduk.  Tüm kafeteryalarımızı ve düğün salonlarımızı 24 saat hizmete açtık. Tesislerimizde yemek ve çay ikramı, battaniye dağıtımı yapılmaktadır. Ayrıca Hemşehrim İletişim Merkezi (HİM) vatandaşlarımızın tüm telefon çağrılarına ve whatsapp hattı, sosyal medya mecralarından gelecek taleplerini alarak gerekli koordinasyonu sağlayacaktır. Tüm imkanlarımız ile hemşehrilerimizin yanındayız.Tekrardan Geçmiş Olsun" paylaşımını yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?