Bucalının sofrasına boyoz morali!

Sokağa çıkma yasağı boyunca öncelikle dezavantajlı bölgelerde olmak üzere ekmek servisi başlatan Buca Belediyesi, zor günlerde moral olsun diye hemşehrilerin pazar kahvaltıları için İzmir’in vazgeçilmez lezzeti boyoz ve yumurta dağıttı. 48 saatlik yasak boyunca toplam 100 bin ekmek ve 25 bin boyoz Bucalılara ulaştırıldı.

BELEDİYE 12.04.2020, 15:23 13.04.2020, 12:56
Bucalının sofrasına boyoz morali!

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, İçişleri Bakanlığı tarafından ani bir kararla ilan edilen sokağa çıkma yasağının son gününde Buca Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam etti.

Yasağın ilk gününde Buca’nın kent merkezinde ve kırsal kesiminde ekmek dağıtımına başlayan Buca Belediyesi Destek Hizmetleri Ekipleri, yasağın son gününde de planlama dâhilinde kapı kapı ihtiyaçları giderdi.

İPLER BU SEFER DAYANIŞMA İÇİN SALLANDI
Sabah erken saatlerde fırında ekmekleri hazırlayarak güne başlayan ekipler, hijyen kurallarını azami seviyede tutarak çalışmalarını yürüttü. Yasağın ikinci gününde hemşehrilere pazar günü sürprizi yaparak ekmeğin yanı sıra İzmir’in vazgeçilmez lezzeti boyoz hazırladı. Vatandaşların pazar kahvaltılarına moral olsun diye sıcak sıcak fırınlardan çıkan boyozlar, paketlenip haşlanmış yumurta eşliğinde dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği hizmet sırasında sosyal mesafe kuralına özel önem gösterilirken, servislerin çoğu balkonlardan sarkan poşetler aracılığıyla yapıldı.

48 SAATTE 100 BİN EKMEK, 25 BİN BOYOZ
Ekipler çalışmalarını, özellikle dezavantajlı mahalleler ve yakın çevresinde ekmek fırını bulunmayan semtlerde, sabah ve akşam servisi olarak gerçekleştirdi. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü 48 saatlik süre boyunca toplam 100 bin adet ekmek, 25 bin adet boyoz ve 25 bin adet yumurta, Bucalı hemşehrilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Yorumlar (7)
Sedef 1 yıl önce
Biz niye görmedik sütümüzde getirmediler artık size güvenmiyorum çalışıyorlarmış biz niye görmüyoruz
İzmirli 1 yıl önce
Biz niye göremedik biz bucada oturmuyozmu
Hasan 1 yıl önce
Konak belediyesi ve diğer belediyeler kamyonlarla sokak sokak ekmek dağıtıyor Buca belediyesinde böyle bir hizmet göremedik...
Ümit 1 yıl önce
Bizim mahale bucada degil herhalde
niyazi 1 yıl önce
kesinlikle yalan söylüyorlar ben 66 yaşında bir insanım eşim yürüyemiyor telefonla kaç kez aradım ekmeğimiz yok diye gelmediler,onlar sadece kendi yandaşlarına hizmet ediyorlar
Bucalı selo 1 yıl önce
Yok ya yalanın daniskası ekmek boyoz biz niye göremedik. Yedim aldık diyende yok. Bırakın bu yüceltme çalışmalarını.
Mehmet 1 yıl önce
Her işleri şov ve .....
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?