Buca’da çöpler yer altına alınıyor

İlçede yaşayan vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, halk sağlığını korumak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla çöp konteynerlerini yeraltına almak için hareke geçti. Kent genelinde Mart ayında başlayıp 50 bölgeye 100 adet kurulacak olan yer altı konteyner sistemi çalışmalarının Eylül ayında tamamlanması planlanıyor.

BELEDİYE 06.02.2016, 12:20 06.02.2016, 12:20
Buca’da çöpler yer altına alınıyor

‘Daha Temiz Bir Buca’ yaratma ilkesiyle düzenli olarak yürüttüğü temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren Buca Belediyesi, ilçede halk sağlığını korumak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için çöp konteynerlerini yer altına alıyor. Vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri için hayata geçirilecek projenin montaj çalışmaları Mart ayında başlayacak.

50 Bölgeye 100 adet 

50 bölgeye kurulacak 100 adet yeraltı çöp konteyneri ile çöplerin sokak hayvanları tarafından dağıtılması, koku ve haşere üremesinin de önüne geçilmiş olacak.  

Trafik rahatlayacak

Eylül ayında tamamlanması öngörülen çalışmalar sayesinde halk sağlığının korunması ve görüntü kirliliğinin engellemesinin yanı sıra amortisman ve mazot giderlerinde tasarruf sağlanırken, konteynerlerin yer üstünde bulunmasından dolayı oluşan trafik sorununun da önüne geçilecek. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?