Buca'ya spor kompleksi yapılacak

Buca'da faaliyet gösteren 14 amatör spor kulübü ile bir araya gelen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Yenigün Mahallesi'ndeki 13.3 dönüm alan üzerine Yenigün Spor Kompleksi'nin yapılacağını söyledi.

BELEDİYE 11.10.2016, 13:08 11.10.2016, 17:04
Buca'ya spor kompleksi yapılacak

Amatör spor kulüplerinin kullanımı için inşa edilecek, içerisinde 1 adet büyük, 2 adet küçük futbol sahası, koşu parkuru, soyunma odaları, hakem odası, kulüp odaları, 550 kişilik tribün ve kafeterya bulunan tesisi, Meclis Toplantı Salonu'nda bir araya geldiği kulüp yöneticilerine anlatan Başkan Levent Piriştina, "Sizler bu kentin dinamiği olan gençler için çalışıyorsunuz. Sizleri kendi ayakları üzerinde durur vaziyete getirmek bizim borcumuz. Mücadelenizde yalnız bırakmayacağız. Şimdi sizler için, amatör sporun kalbi olacak bir tesis kazandıracağız. Tesisin, amatör kulüplere sürekli nakit girişi sağlayıp, hizmetlerini devamlı kılacağına inanıyorum" diye konuştu.

Buca'nın, Yenigün Spor Kompleksi'nden sonra, inşasına gelecek yıl Yaylacık'ta başlanacak spor kompleksiyle sporda çağ atlayacağını belirten Başkan Piriştina, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Evka-1'de yapacağı 2 bin 200 kişilik spor salonu ile de Buca'nın 20-25 yıllık spor tesisi ihtiyacının karşılanmış olacağını ifade etti. Yenigün Spor Kompleksi'nin isminin kulüpler tarafından belirlenmesini isteyen Başkan Piriştina, "Buraya akıtılan paradan çok akıtılan emek ve ter önemli. Tesisin isim babalığını size bırakıyorum" ifadesini kullandı.

Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Kenan Polat, projeden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti, Başkan Piriştina'ya verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Buca Belediyesi, amatör kulüplere yeni spor kompleksi müjdesinin yanında nakdi yardımda da bulundu. Başkan Piriştina, 14 amatör spor kulübü başkanlarına toplam 60 bin TL'yi bulan nakdi yardım çeklerini dağıttı.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
16°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?