Buca'dan okullara 3 Milyon TL’lik bakım

Buca Belediyesi “Siz Tatile Biz Tadilata” sloganıyla başlattığı ve 40 okulu kapsayan bakım onarım çalışmalarının ikinci etabını tamamladı. Okulların boyasından, oyun alanlarına kadar ihtiyaç duyulan tüm alanlarını yenileyen Buca Belediyesi, 3 Milyon TL harcayarak çocukların daha sağlıklı ortamlarda eğitim almalarını sağladı.

BELEDİYE 17.09.2016, 14:37 17.09.2016, 16:03
Buca'dan okullara 3 Milyon TL’lik bakım

Buca Belediyesi ilçedeki çocukların daha sağlıklı kurumlarda eğitim almalarını sağlamak adına hayata geçirdiği ’40 Gün 40 Gece 40 Okul’ projesinin ikinci etabını da tamamlayarak ilçedeki 40 okulu daha yeni eğitim öğretim yılına hazırladı. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Buca’daki tüm okulların bakım ve onarımı Buca Belediyesi tarafından yapılmış oldu.

Projenin 1. Etabı olan 2015 yılı yaz tatili döneminde ilçedeki 40 okulda bakım onarım çalışması yapan Buca Belediyesi, yine ilçedeki 40 okulu kapsayan ikinci etabı, 2016 yaz döneminde gerçekleştirdi. İlçede ihtiyaç durumuna göre belirlenen 40 okulda 40 gün süren çalışmalar ile Bucalı çocuklar yeni eğitim ve öğretim yılına pırıl pırıl okullarda ders başı yapacak. 

İki etap halinde düzenlenen ve her bir etabı 1,5 Milyon TL bedelle gerçekleştirilen “40 Gün 40 Gece 40 Okul” projesi kapsamında, okullarda önce iç ve dış boya işleri yapıldı. Sınıfların ve laboratuvarların bakımlarının yanı sıra okul içinde bulunan çok amaçlı spor salonlarının da onarım yapıldı. Yine okul içinde yer alan engelli sınıfı, tuvalet ile lavabolar, anasınıfı ile çocuk oyun alanlarında da tadilat gerçekleştirildi. Ayrıca okul bahçelerinin tümüne de çocukların tiyatro oyunları oynayabileceği, resmi törenlerin yapılabileceği alanlar oluşturuldu.

Projenin tamamlanması ile Bucalı öğrenciler 2016-2017 eğitim öğretim dönemine bakımlı, sağlıklı ve çağdaş eğitim yuvalarında başlayacak. 

Yorumlar (0)
banner96
banner177
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?