Buca'da elektronik kütüphane kurulacak

İLÇEDE okuma oranını arttırmak için projeler hayata geçiren Buca Belediyesi, vatandaşların istediği kitaba kolay ulaşımını sağlamak amacıyla elektronik kütüphane kuruyor.

BELEDİYE 01.02.2016, 12:47 01.02.2016, 11:53
Buca'da elektronik kütüphane kurulacak

Kitap Kafe ve Mini Sahaflar Sokağı kuran, sokak kütüphanesi ile kitapları vatandaşların ayağına götüren Buca Belediyesi, bünyesinde bulundurduğu kütüphanenin erişilebilirliğini arttırmak için yeni bir sistem kuruyor. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde yer alan ve içerisinde romandan araştırma, bilimden popüler sanata kadar 10 bin kitap barındıran kütüphanesi ile hizmet veren Belediye, vatandaşların istediği kitaba ulaşımını kolaylaştırmak için elektronik kütüphane kuruyor. Kurulacak elektronik sistem ile kütüphane içerisinde yer alan kitaplar bu sisteme kaydedilecek ve vatandaşların istediği kitabı izleme ve takip etmesi sağlanacak. Elektronik sistem sayesinde vatandaşlar aradıkları kitabın okurda mı yoksa rafta mı olduğunu www.buca.bel.tr adresinden e-kütüphane bölümüne tıklayarak, bir tuş ile öğrenebilecek.

Okudukları kitabı kütüphaneye bağışlamak isteyen vatandaşlar Buca Belediyesi Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi içerisinde yer alan Kütüphane Müdürlüğü'ne bağışta bulunabilirken; evi uzak veya müdürlüğe ulaşımı zor alan vatandaşların 439 10 10 dahili 2407 numaralı telefonu aramaları halinde bağışları evden toplanıyor.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?