Buca'da 23 Nisan'a yakışır şenlik

Buca'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen İlkokullar Yüzme Şenliği'nde ilçenin minik yüzücülerine 23 Nisan'a yakışır bir eğlence yaşattı.

BELEDİYE 23.04.2016, 11:07 23.04.2016, 11:37
Buca'da 23 Nisan'a yakışır şenlik

Buca Belediyesi bu yıl ikincisini düzenlediği ilkokullar arası Yüzme Şenliği'nde Bucalı minik sporcuları ağırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kapsamında düzenlenen Yüzme Şenliği'nde eğlence ve heyecan bir aradaydı. Buca Belediyesi'nin yıl içerisinde açtığı ücretsiz kurslarda yüzmeyi öğrenen minik öğrenciler, Olimpik Yüzme Havuzu'nda düzenlenen şenlikte kıyasıya yarıştı. Şenliğe Buca'daki 18 ilkokuldan 216 minik öğrenci katıldı. 25 metre serbest ve 25 metre tahtalı ayak kategorilerinde yarışan miniklere, aileleri de alkış ve tezahüratları ile destek oldu. Yüzme Şenliği'ne katılan tüm sporculara katılım sertifikası ile Buca Belediyesi'nin çocukların sosyal çevrelerini daha iyi tanıyabilmeleri için hazırladığı 'Başkan Amca' kitapları verilirken, dereceye giren miniklere madalya, okullara da kupa verildi.

216 minik öğrenci okullarını en iyi şekilde temsil etmek için kıyasıya yarışırken şenliğin şampiyonu, kazandığı 4 birincilik, 4 ikincilik ve 2 üçüncülük ile Vali Rahmi Bey İlkokulu oldu. Yüzme Şenliğinde 4 birincilik, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük ile Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu ikici olurken; 1 birincilik ve 1 ikincilik alan Mimar Kemalettin İlkokulu da üçüncü oldu.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208