Buca pazarlarında el dezenfektanlı önlem

Buca Belediyesi son günlerde artış gösteren koronavirüs (Covid-19) vakalarına karşı ilçe genelinde önlemlerini artırdı. Ziyaretçi sirkülasyonunun yoğun olduğu semt pazarlarının girişlerine özel dezenfektan stantları yerleştiren Belediye, alışverişe gelen vatandaşların ateş ölçümlerini de yapıyor. 

BELEDİYE 28.08.2020, 10:42
Buca pazarlarında el dezenfektanlı önlem

Buca Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) vakalarına karşı uyarı ve kontrol çalışmalarına hız verdi. Vaka rakamlarının her geçen gün artması üzerine denetimlerini  arttırıp, her alanda esnaf ve vatandaşları bilgilendiren Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, özellikle pazar yerlerindeki denetimlerini sıklaştırdı.

Vatandaşların yoğun olarak bir araya geldiği semt pazarlarında özellikle maske kullanımını denetleyen zabıta ekipleri, sosyal mesafe kurallarının uygulanması için de uyarılarda bulunuyor.

Virüsün bulaşma riskini en aza indirmek için semt pazarı girişlerinde ateş ölçümü gerçekleştiren Buca Belediyesi , vatandaşları , pazar giriş noktalarına yerleştirilen dezenfektan ünitelerinde ellerini dezenfekte ettikten sonra alışveriş yapmaları konusunda düzenli olarak uyarıyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?