Buca, köylerine düğün salonu yapacak

Buca Belediyesi ilçe köylerinde kapalı eğlence alanları oluşturmak için hareket geçti. Belenbaşı, Kaynaklar, Kırıklar ve Doğancılar köylerinde incelemeler yapıp alan belirleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, en kısa sürede köylerdeki sıkıntıyı gidereceklerini söyledi.

BELEDİYE 16.10.2016, 12:23 16.10.2016, 13:28
Buca, köylerine düğün salonu yapacak

İçişleri Bakanlığı'nın, Gaziantep'te bir sokak düğününe yapılan ve 56 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısının ardından sokaklarda yapılan düğün, nişan ve kına gecesi gibi eğlencelere getirdiği yasak başta köyler olmak üzere düğün salonu olmayan yerleşim yerlerinde sıkıntıya yol açtı. 

Buca'ya bağlı, köy statüsünden mahalleye dönüştürülen 5 yerleşim yerinde de vatandaşların günlük yaşamını olumsuz etkileyen bu soruna Buca Belediyesi vakit kaybetmeden el koydu. Kapalı alanı bulunmayan Belenbaşı, Kaynaklar, Kırıklar ve Doğancılar'a düğün salonu olarak da kullanılacak mekanlar yapmak üzere harekete geçen Buca Belediyesi kısa bir sürede çalışmalarını tamamlayarak, mahalle sakinlerinin hizmetine sunacak.

Kırıklar Köyü'nde incelemelerde bulunan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca'nın Belenbaşı, Kaynaklar, Kırıklar ve Doğancılar köylerinde nişan, düğün, sünnet, asker uğurlama gibi etkinliklerde kullanılmak üzere tesis oluşturacaklarını açıkladı.

Köylerde belirlenecek alanlarda süratle çalışma yürüterek, tesisleri bir iki ay içinde kullanıma açacaklarını belirten Başkan Priştina, "Yasamızın çıkmasıyla artık sokaklarda mahalle aralarında eğlence düzenlenmesi imkansız hale geldi. İçeriğe biraz daha detaylı bakıldığında, biz de halkımıza giriş çıkışı daha kontrollü, sesin kontrol altına alınabildiği, hijyenik ortamlarda düğün yapmanın yakışacağını düşünüyoruz. Tespit ettiğimiz alanlarda çok hızlı bir biçimde 4 tane düğün salonu ayarlayacağız. Buna sadece düğün olarak bakmamak lazım. Asker uğurlamalarımız, taziyelerimiz, kına gecelerimiz var. Şu an Kırıklar için startı verdik. Köy köy gezmeye ve hazırlıklarımızı tamamlamaya başlayacağız.1, 2 ay içerisinde köylülerimizin eğlence adreslerini belirlemiş olacağız" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
kapalı
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?