Buca'da yollar sevgiye çıkar

Buca Belediyesi taşıt trafiğine kapatıp sevgi, doğa ve estetikle harmanlayarak oluşturduğu sevgi sokaklarının ikincisini Adatepe’de Bucalıların kullanımına açtı.

BELEDİYE 14.08.2018, 09:56
Buca'da yollar sevgiye çıkar

Modern bir kentsel tasarımla yaya öncelikli hale getirilen ve şiir sanatının usta kalemi Can Yücel’e ithaf edilen sokak, kentlinin nefes alıp, şehrin stresinden uzaklaşabileceği muhteşem bir dokuya kavuştu. 

BUCALILARIN YENİ BULUŞMA ALANI

Buca Belediyesi Adatepe 4/1 sokakta düzenleme yaparak muhteşem bir sevgi yolu yarattı. Geçtiğimiz aylarda Vali Rahi Bey Mahallesi’nde Sanat Sokağı düzenlemesi ile start alıp “Buca’da sokaklar sevgiye çıkar” sloganıyla hayata geçirilen sevgi yolları projesinin ikincisi olan Adatepe Sevgi Yolu, modern Türk şairi Can Yücel’e ithaf edildi. Andezit ve bazalt taş uygulamaları, modern, estetik aydınlatma üniteleri ve dinlenme alanları ile kentliye nefes aldıracak unsurlar barındıran Adatepe 4/1 ( Can Yücel) sevgi yolu Bucalıların yepyeni buluşma alanı oldu.

Sevgi yolları üçlemesinin ikincisini kullanıma açan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bucalıları dört duvar arasından çıkarıp doğayla buluşturan Sevgi Yolunu Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Dağdelen, Adatepe Mahalle Muhtarı Nuri Nezir’le birlikte gezdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?