Buca, büyüleyici ses Ezgi Alaş’la buluştu

Ezgi Alaş, büyüleyici sesi ve eşsiz yorumuyla Bucalı sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

BELEDİYE 19.02.2017, 10:41 19.02.2017, 10:41
Buca, büyüleyici ses Ezgi Alaş’la buluştu

Sanatın kalbinin attığı Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, caz müziğin dünya çapında başarılar elde etmiş sanatçısı Ezgi Alaş ve orkestrasını caz tutkunlarıyla buluşturdu.

Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (BBKSM)‘nin bu haftaki unutulmaz konserine Ezgi Alaş Quartet imzasını attı. Piyanoda Can Yapıcıoğlu, davulda Soykan Akkaya, bas gitarda Burak Atlı’nın eşlik ettiği Ezgi Alaş, caz müziğin tadına doyulmaz eserlerini Bucalılar için seslendirdi. Alaş ve orkestrasının sunduğu mini caz konseri Bucalı sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı. Ezgi Alaş, büyüleyici sesi ve yorumuyla caz severlere unutulmaz bir gece yaşattı.

EZGİ ALAŞ KİMDİR?

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Caz Departmanı caz-vokal dalında eğitim alan Ezgi Alaş, son 6 ayda İtalya, Litvanya, Makedonya, Gürcistan ve Letonya’da katıldığı uluslararası müzik yarışmalarında adeta ödüllere ambargo koydu. İtalya’daki Uluslararası Avrupa Genç Yetenekler Müzik Festivali’nde, en iyi şarkı ve solist kategorilerinde birincilik alan Ezgi Alaş, Romanya Euro Ritm Müzik Yarışması’nda en iyi solist, radyo özel ödülü ve Wafa ödülünü, Makedonya’da 16. Uluslararası Tra-la-la Müzik Festivali’nde, Gürcistan’daki Pearl of Batumi Grand Prix’de birincilik ödüllerini, Litvanya Kaunas Tallent Festival üçüncülük ödülünü son olarak da önceki hafta Letonya Riga’da jüri özel ödülünü, en iyi folk şarkısı ve dünya hitleri üçüncülük ödüllerini kazandı.

SESİYLE BÜYÜLÜYOR

Alaş, üniversite eğitimine başlamadan önce de Genç Nota Liseler Arası Müzik Yarışması’nda iki yıl üst üste en iyi solist ve gelecek vadeden en iyi solist ödülleri ile 9. Nardis Genç Jazz Vokal yarışması workshop ve jüri özel ödülü kazanarak Polonya’da konser verme şansını yakalamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?