Buca Belediyesi’nden kar mesaisi

Buca Belediyesi, ilçenin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren ve bembeyaz görüntülerin oluşmasını sağlayan kar yağışı nedeniyle harekete geçti. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yağışla birlikte yollarda tuzlama çalışması başlattı.

BELEDİYE 16.01.2021, 19:34 16.01.2021, 20:34
Buca Belediyesi’nden kar mesaisi

Buca’nın yüksek kesimlerinde etki göstermeye başlayan kar yağışı için Buca Belediyesi ekipleri teyakkuza geçti.

Öğle saatleri itibarıyla Buca’nın yukarıda kalan mahallelerinde hafif olarak başlayan ve şiddetini saatler ilerledikçe artıran kar yağışı, bir yandan güzel görüntüleri ortaya koyarken bir yandan da kar yağışının yaşamı olumsuz etkilememesi için hazırlık yapıldı.

Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, araçların kar yağışından ve olası bir buzlanmadan etkilenerek kazalara sebebiyet vermemesi için yollarda tuzlama çalışmaları başlattı. Kar yağışının şiddetini arttırma ihtimaline karşı ekipler gece boyunca teyakkuzda olarak çalışmaları yürütmeye devam edecek.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, sosyal medya hesabı üzerinden Buca Belediyesi olarak can dostları da unutmadıklarını belirterek, " Bu soğuk havada zorlanan can dostlarımız için, özellikle de kentimizin yüksek kesimlerinde kar yağışı olan noktalarda, ekiplerimiz mama desteği için harekete geçti. Sevgili hemşehrilerim, lütfen sizler de yaşam dostlarımız sokak hayvanlarının birer can taşıdığını, üşüdüklerini, acıktıklarını unutmayın. Elimizden geldiğince şefkatimizi onlardan esirgemeyelim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?
banner208