Bu pazar öğrencilere özel

Öğrenci Pazarı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayaramı'nda, Bornova Merkez Pazaryeri'nde açıldı.

BELEDİYE 20.05.2017, 13:45 20.05.2017, 15:24
Bu pazar öğrencilere özel

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, üniversite öğrencilerine maddi destek sağlanmak amacıyla projelendirilen Öğrenci Pazarı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayaramı'nda, Bornova Merkez Pazaryeri'nde açıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Pazarı ünlü şarkıcı Haluk Levent ile birlikte gezdi.

Üniversite öğrencilerine maddi destek sağlanmak amacıyla projelendirilen Öğrenci Pazarı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda açıldı. İzmir'deki üniversitelerde öğrenim gören gençler, Bornova Merkez Pazaryeri'ndeki organizasyonda buluştu. Bir günlük pazarda el yapımı yemeklerden antika eşyalara, ikinci el kıyafetlerden ev aletlerine pek çok ürünün satışı yapıldı. 

Bornovalıların yoğun ilgi gösterdiği Öğrenci Pazarı'na, öğrencilerden kurulu müzik grupları ile dans toplulukları ayrı bir renk kattı. Pazar gelen vatandaşlar, keyifli bir ortamda alışveriş yapmanın tadını çıkardı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da, 19 Mayıs Konseri'nde Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda İzmirliler ile buluşan Haluk Levent ile birlikte gençlerin yanındaydı. Öğrenciler stantların gezen Atila ve Levent ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bornova'nın bir üniversite kenti olduğunu hatırlatan Başkan Olgun Atila, "Bornova'nın her noktasını kampüs gibi düşünüyoruz. Gençlerimizin yaratıcı düşüncelerinden yararlanıyoruz. Bu projemiz de öğrencilerin önerdiği bir projeydi. Biz de hayata geçirdik. Gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Birlikte kentimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşması için çalışıyoruz" dedi.

Sadece üniversite öğrencilerinin stant açabildiği Öğrenci Pazarı Bornova Belediyesi'nin ev sahipliğinde periyodik aralıklarla devam edecek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?