BOSPA'ya geçici otopark alanı

KARŞIYAKA Belediyesi, Bostanlı Pazaryeri'nin tuvaletlerini yeniledi, müşteriler için deniz tarafında geçici süreli otopark alanı oluşturarak hem esnafı hem de vatandaşı sevindirdi.

BELEDİYE 17.06.2016, 11:09 17.06.2016, 13:03
BOSPA'ya geçici otopark alanı

İzmir'in en gözde pazaryerlerinden biri olan ve her hafta binlerce vatandaşa hizmet veren Bostanlı Pazaryeri'ndeki (BOSPA) tuvaletler, Karşıyaka Belediyesi tarafından modern bir görünüme kavuşturuldu. Kısa sürede tamamlanan çalışmalarla; içerisinde kadın ve erkek tuvaleti, engelli tuvaleti ile giyinme odasının bulunduğu bina baştan yaratıldı. Binanın dış cephesi boyandı; giriş rampası, kapılar, su ve elektrik tesisatları yenilendi. Lavabolar, armatürler, pisuvarlar, alaturka ve alafranga tuvaletler değiştirildi. Granit tezgah ile modern seramik kaplamalarla estetik ve hijyenik bir ortam yaratıldı.

""OTOPARK RAHATLATTI

Girişlerin düzen altına alınacağı turnike sisteminin ise önümüzdeki Çarşamba günü itibariyle devreye gireceği belirtildi. BOSPA'da ayrıca, müşteriler için geçici süreli otopark sistemi oluşturularak ana cadde üzerindeki beklemeler ve görüntü kirliliğinin önüne geçildi. Önümüzdeki günlerde Mustafa Kemal Mahallesi Pazaryeri'nde de benzer çalışmaların başlayacağı bildirildi.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalar, esnaf ve vatandaşların da beğenisini kazandı. Önemli bir eksikliğin giderildiğini dile getiren BOSPA esnafı, “Tuvaletlerimizin eski ve yeni hali arasında çok büyük fark var. Temiz ve hijyenik bir yer istiyorduk. Belediyemiz sağ olsun bize bu şartları sağladı" dedi. Belediyenin pazaryerinde yaptığı tüm çalışmalardan memnuniyet duyduklarını anlatan esnaf, “Yol kenarının boşaltılması ve park etmeleri için müşterilere bırakılması işlerimizi açtı. Çatımız da çok güzel oldu. Pırıl pırıl tuvaletlerimiz ve tüm hizmetleri için Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"HALKIMIZIN HUZURU İÇİN"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Kentimizin en büyük ve en yoğun pazarları arasında yer alan Bostanlı Pazaryeri'ndeki ihtiyaçlara çözüm üretiyor, modern koşullar yaratmak için çaba harcıyoruz. Bir sonraki adres Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki pazaryerimiz olacak. Bostanlı ile Şemikler pazaryerlerimizin çatı kaplamalarındaki lokal eksiklikleri de kısa zamanda gidereceğiz" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?