Boş koltuklara kimler gelecek?

Büyükşehir Belediyesi yönetiminde iki boş koltuk için Haziran ayında atama bekleniyor.

BELEDİYE 24.05.2017, 10:44 24.05.2017, 10:44
Boş koltuklara kimler gelecek?

Büyükşehir Belediyesi üst düzey yönetiminde haziran ayında zorunlu değişiklikler olacak. Genel Sekreter Buğra Gökçe'nin kadrosunun İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından beş genel sekreter yardımcılığı kadrosundan biri ocak ayında boşaldı. Erhan Bey'in de Mayıs ayında 15 Haziran itibaren geçerli olacak emeklilik dilekçesini vermesi ve yıllık izne çıkmasıyla da bir genel sekreter yardımcılığı kadrosunun daha boşalacağı kesinleşti. Belediye'de bu kadrolara kimin atanacağı beklenmeye başlandı. Her iki genel sekreter yardımcılığı kadrosu için de öncelikli adaylar, bağlı Daire Başkanları'ndan biri olacak. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun  İZSU ve ESHOT Genel Müdürlükleri'ndeki bürokratlar arasında da görevlendime yapabileceği öne sürüldü.

Genel Sekreter Buğra Gökçe, İçişleri Bakanlığı, kadrosunu Ocak 2017'de onayladıktan sonra da genel sekreter yardımcısı olduğu dönemde kendisine bağlı olan Yapı İşleri, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Ulaşım, Yapım İhaleleri, Etüt ve Projeler, Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımları Daire Başkanlıkları'nı da yönetmeyi sürdürdü. Başkan Kocaoğlu, boşalan bu  genel sekreter yardımcılığı kadrosuna atama yapmadı. Gökçe, vekaleten Genel Sekreterlik görevini üstlendiği Ağsutos 2016'dan bu yana her iki görevi birden yürüttü.

Erhan Bey'in emeklilik öncesi yıllık izne ayrılması üzerine Genel Sekreter Yardımcılığı'na Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Yıldız Devran vekalet etmesi için görevlendirildi. Belediye kulislerinde Başkan Aziz Kocaoğlu'nun bu Genel Sekreter Yardımcılığı'na bağlı yedi Daire Başkanı'ndan birini bu kadroya atayabileceği, ancak vekalet görevini yürüten deneyimli bürokrat olan Devran'ın adının öne çıktığı belirtildi. Bu kadroya atamanın 15 Haziran itibariyle yapılması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
33°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?