Bornovalı öğrenciler eğlenerek öğreniyor

 Bornova Belediyesi’nin öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri için açtığı Sosyal Etkinlik Atölyesi tamamlandı.

BELEDİYE 16.08.2018, 09:52
Bornovalı öğrenciler eğlenerek öğreniyor

Eğlendirirken öğreten yedi haftalık eğitim programı, sunum ve gösterilerle son buldu. Özellikle robot şovları ilgiyle izlendi. Bornovalı öğrencilerin yaz tatillerini eğlenceli ve yararlı bir şekilde geçirmelerini sağlamak için Bornova Belediyesi Dost Bilimevi BELGEM  tarafından açılan Sosyal Etkinlik Atölye programları tamamlandı. Yedi haftalık eğitim programı, öğrencilere katılım belgelerininin de dağıtıldığı törenle son buldu.

ROBOT GÖSTERİLERİ

Öğrenciler eğitim boyunca öğrendiklerini sunum ve gösterilerle ortaya koydu. Yapılan sunum ve gösterilere başta anneler olmak üzere öğrenci velilerinin ilgisi yoğun oldu. Öğrencilerin Fen, Dil ve Tarih Atölyelerinde yapılan çalışmalarla ilgili sunumları heyecanla izlendi. En fazla dikkat çeken ise SCRATCH  ve mBOT eğitimi alan öğrencilerin kendi hazırlayıp kodladıkları çalışmalarla yapılan robot gösterileri oldu.

452 ÖĞRENCİ KATILDI

3, 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin eğlenerek öğrenmelerini sağlayan Sosyal Etkinlik Atölyelerinden 452 öğrenci yararlandı. Bornova Belediyesi Dost Bilimevi  Yaz Dönemi Sosyal Etkinlik Atölyelerindeki öğrencilerin 122' si Kodu Game Lab, SCRATCH ve mBOT eğitimine, 330 öğrenci ise Akıl Oyunları, Matematik, dil ve tarih Atölyeleri çalışmalarına katıldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?