Bornova’da Toplu İş Sözleşmesi sevinci

Bornova Belediyesi’nde çalışan 197 kadrolu işçiyle imzalanan sözleşmeye göre, yüzde 13’lük artışla en düşük işçi maaşı 4 bin 412 lira, en yüksek işçi maaşı ise 4 bin 985 lira oldu. Başkan Olgun Atila, “Amacımız çalışanlarımıza iyi imkânlar sunarak, kente en iyi şekilde hizmet etmelerini sağlamak” diye konuştu.

BELEDİYE 21.06.2016, 09:57 21.06.2016, 09:57
Bornova’da Toplu İş Sözleşmesi sevinci

Bornova Belediyesi’ndeki Toplu İş Sözleşmesi imza törenine, Başkan Olgun Atila, Belediye İş 6 Nolu Şube Başkanı Buket Mertoğlu Gürpınar, şube yöneticileri ve belediye bürokratları katıldı. 197 kadrolu işçi için iki yıl geçerli olacak sözleşmeye,  Atila ve Gürpınar imza attı.

YÜZDE 13 ARTIŞ

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi’ne göre, ücretlerde ortalama yüzde 14, sosyal haklarda ise yüzde 18 artış oldu. En düşük işçi maaşı 4 bin 412 liraya, en yüksek işçi maaşı ise 4 bin 985 liraya yükseldi. Sözleşmede; giyim, erzak, eğitim ve engelli yardımları ile ikramiye rakamları da yer aldı.

""HERŞEY EN İYİ HİZMET İÇİN

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, imzalanan sözleşmenin tüm Bornova, Belediye ve çalışanlar için hayırlı, uğurlu olmasını diledi. Atila, “İş barışına büyük önem veriyoruz. Bu nedenle de çalışanlarımız arasında dengeyi her zaman gözettik. Amacımız personelimizin tamamına en iyi imkanları sunarak, kente en iyi şekilde hizmet etmelerini sağlamak” diye konuştu.

BEKLENTİMİZİ KARŞILADI

Belediye – İş 6 Nolu Şube Başkanı Buket Mertoğlu Gürpınar ise imzaladıkları sözleşmenin beklentilerini karşıladığını belirterek, Başkan Olgun Atila’ya teşekkür etti. Gürpınar, emekçi arkadaşlarının her zaman olduğu gibi evleri olan Bornova’ya en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?