Bornova’da iş garantili kurslar verilecek

Bornova Belediyesi, istihdam yaratmak amacıyla Eczacılar Odası ile imzaladıkları protokol kapsamında iş garantili eğitim kursu verecek.

BELEDİYE 12.02.2020, 17:21
Bornova’da iş garantili kurslar verilecek

Bornova Belediyesi 2019 yılında Türkiye’nin En İyi Vizyon Projesi ‘Altın Bilezik’ kapsamında, MTK’nın ardından İzmir Eczacılar Odası ile işbirliği protokolü yaptı. İş ve iş arayanları buluşturmak, özellikle gençlere ve kadınlara meslek edindirmek amacıyla meslek örgütleri ile ortak çalışmalar yapılan proje kapsamında hazırlanan ‘Eğitim İşbirliği Protokolü’ne Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile İzmir Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan imza attı. Protokole göre Bornova’da çalışan ‘Eczane Destek Personeli’nin eğitimine yönelik kurslar düzenlenecek ve en az lise mezunu olmak kaydıyla yeni destek elemanları yetiştirilecek. İstihdam garantili mesleki eğitim kursları 45 gün sürecek.

İmza töreninde konuşan Başkan İduğ, istihdam yaratmak amacıyla tüm sektörlerle işbirliği içerisinde olduklarını vurguladı. Yaptıkları çalışmanın Türkiye’ye örnek olmasını diledi. Eczacılar Odası Başkanı Sayılkan ise yapılan işbirliğinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, ‘Altın Bilezik’in çok doğru ve gerekli bir proje olduğunu vurguladı.

Yorumlar (1)
Kıymet şengönül 9 ay önce
Çok güzel bir proje.başvuru ne zaman ve nasıl sağlanacak
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?