Bornova'da bahar temizliği

İZMİR'in Bornova Belediyesi'nin ilkini geçen yıl yaptığı 'Bahar Temizli' çalışmasına, bu yıl Cumhuriyet Meydanı'ndan start verdi.

BELEDİYE 04.04.2016, 12:26 04.04.2016, 12:45
Bornova'da bahar temizliği

Bornova Belediyesi'nce temiz çevre bilinci için ilk kez geçen yıl başlatılan 'Bahar Temizliği', bu yıl Cumhuriyet Meydanı'ndan başladı. CHP Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar, temizlik işçileriyle birlikte sokakları temizledi. Mustafa Kemal Caddesi'ni boydan boya temizleyen Bornovalılar, örnek oldu. Temizliğe Bornova Belediyesi'nin mobil sokak süpürme araçları ve mini çöp taksiler de katıldı.

Başkan Atila, bahar temizliğinin önümüzdeki hafta Evka-4 ve Atatürk Mahallesi ile ardından da diğer mahallelerde devam edeceğini söyledi. En etkili temizliğin kirletmemek olduğunu söyleyen Atila, "Bu etkinlikle özellikle bu konuya dikkat çekmek istiyoruz. Ne kadar temizlersek temizleyelim, kirletmemek konusunda özen göstermezsek istenen sonuca ulaşamayız. Biz tertemiz bir Bornova istiyoruz. Bu amaca ulaşmak için Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün bünyesindeki mesai arkadaşlarımız 7 gün 24 saat çalışıyor. Vatandaşlarımızın da duyarlılığı ve katkısıyla daha çok çalışarak evimiz dediğimiz Bornova pırıl pırıl oluyor" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
-2°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208