Bornova, Yusuf Tırpancı'nın zeminini yeniliyor

Yeni Bornova Stadı ve Atatürk Spor Kompleksi gibi 2 tane önemli yatırımı hizmete açan Bornova Belediyesi, Yusuf Tırpancı Sahası’nı da bakıma aldı. Yapılacak çalışmalar kapsamında amatör maçlara ev sahipliği yapan sahanın zemini tamamen yenilenecek.

BELEDİYE 16.10.2016, 11:41 16.10.2016, 13:01
Bornova, Yusuf Tırpancı'nın zeminini yeniliyor

Bornova Belediyesi, ilçenin en önemli spor tesislerinden olan Yusuf Tırpancı Sahası’nı bakıma aldı. Bozulmaların görüldüğü suni çim kaldırıldı. Yapılacak çalışmayla sahasının zemini tamamen yenilenecek. 8 bin 500 metrekarelik alan yeni suni çimle kaplanacak.

Yaptıkları yatırımlarla Bornova’yı sporun merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Daha çok çocuğumuzun ve gencimizin daha iyi koşullarda spor yapmaları için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Yoğun maç trafiği nedeniyle zeminininde bozulmalar meydana gelen Yusuf Tırpancı sahasını da bakıma aldık. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp, kulüplerimizi sıkıntıya sokmadan sahayı tekrar kullanıma açacağız" diye konuştu.

Bornova’daki 38 amatör kulüp Bornova Belediyesi’ne ait Pınarbaşı, Doğanlar, Taç Sanayi, Yusuf Tırpancı sahaları ile Bornova Şehir Stadı’nı kullanıyor. Naldöken’de yine amatör maçların oynanabileceği sahanın yapım çalışmaları devam ediyor. Eski köy yerleşimleri olan Eğridere ve Çamiçi mahallelerindeki gençler ve çocuklar için yapılan çim ve halı sahalar kullanıma açıldı. Işıkkent’teki atıl araziye de suni çim saha yapılıyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?